Tax Senior Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz prowadzić samodzielnie projekty od strony podatkowej (niektóre z nich wraz ze wsparciem specjalistów)

  • Zaangażujesz się w analizę bieżących i przyszłych zdarzeń gospodarczych pod kątem podatkowym oraz formułowaniem wewnętrznych rekomendacji podatkowych z pełnej perspektywy podatkowej w szczególności CIT, VAT i PIT oraz PCC

  • Zajmiesz się weryfikacją umów pod kątem podatkowym

  • Będziesz komunikować się z innymi jednostkami organizacyjnymi w celu wyjaśnienia wątpliwości oraz uzyskania informacji niezbędnych do prawidłowego raportowania dla celów podatkowych

  • Odpowiesz za koordynowanie wybranych projektów podatkowych

  • Twoim zadaniem będzie współpraca z zewnętrznymi doradcami, wspierającymi naszą codzienną pracę

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zespół Finansów Wewnętrznych to blisko 50 specjalistów na co dzień partnersko współpracujących z osobami ze wszystkich szczebli organizacji (dzieli się on na zespoły finansowe, księgowe i zespół podatkowy)

  • Mamy prężnie rozwijający się zespół podatkowy, który mierzy się z wieloma ciekawymi zagadnieniami merytorycznymi

  • Gwarantujemy możliwość szerokiego rozwoju merytorycznego (mamy dostęp do szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych, a w bezpośredniej pracy mamy do czynienia z ekspertami w swojej dziedzinie)

  • Będziesz brać udział w licznych projektach doradczych w szczególności z zakresu nowinek w świecie e-commerce

  • Na co dzień mamy styczność z zagadnieniami z różnych obszarów i działów Allegro, w tym odpowiedzialnych za rozwijanie strategii marketingowych i sprzedażowych spółki

  • Jesteśmy firmą technologiczną, korzystamy z wielu innowacyjnych narzędzi w naszej pracy m.in. Google Suite (Gmail, Drive, Hangouts, Google+, Vault), Microsoft, Oracle Fusion, SmartRecruiters, SAP (Fiori)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia z angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Znają polskie przepisy podatkowe w pełnym zakresie, w szczególności CIT, VAT, PIT i PCC

  • Posiadają około 4-5  letnie doświadczenie w obszarze doradztwa podatkowego w firmach doradczych lub jako wewnętrzny doradca podatkowy

  • Mile widziany będzie tytuł doradcy podatkowego

  • Posługują się swobodnie językiem angielskim

  • Sprawnie poruszają się w środowisku MS Office

  • Znają system SAP (mile widziane, niekonieczne)

  • Wykazują się skrupulatnością i dobrą organizacją czasu pracy