Data Scientist - Marketing & Advertising & Allegro Biznes

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Jesteśmy młodym działem z wielkimi ambicjami, wieloma pomysłami oraz poważnymi planami rozwojowymi. Pracujemy nad rozwojem usługi Allegro Ads, czyli ofertami sponsorowanymi oraz innymi narzędziami reklamowymi, które pozwalają Sprzedawcom i markom obecnym na Allegro stale rozkręcać swoją sprzedaż. Naszymi użytkownikami są Sprzedawcy chcący zwiększyć swój potencjał oraz rozpoznawalność swojej marki. Cała magia dzieje się w panelu Allegro Ads, gdzie za pomocą kilku kliknięć użytkownik uruchamia skomplikowaną machinerię obsługującą jego kampanię reklamową.
Obsługujemy olbrzymią skalę ruchu i wolumeny danych. W naszych zespołach stawiamy na jakość kodu i zwinne podejście podejście w realizacji zadań z wykorzystaniem hexagonal architecture.

 Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz przetwarzać dane i automatyzować te przetwarzania przy użyciu języka Python i technologii ekosystemu Hadoop/PySpark lub GCP, a następnie wyciągać i prezentować wnioski

  • Będziesz tworzyć i optymalizować modele predykcyjne, segmentacyjne i rekomendacyjne

  • Efekty swojej pracy zwizualizujesz przy użyciu Tableau lub DataStudio

  • Będziesz współtworzyć nowopowstający produkt reklamowy w Allegro

  • Będziesz współpracować z zespołami zarówno po stronie biznesowej, jak i po stronie IT

  • Będziesz miał/a dostęp do potężnych zbiorów danych i najnowszych technologii przetwarzania ich

  • Będziesz miał/a możliwość praktycznego nauczenia się narzędzi i technologii: Python, PySpark, Hive, Tableau oraz GCP BigQuery, Composer, Dataflow

  • W Allegro docieramy do kilkunastu milionów użytkowników, jesteśmy jednym z największych serwisów internetowych w Europie

  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych, a dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci

  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro. Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i za granicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory, wszystkie gadżety, których potrzebujesz

  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie. Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzną platforma MindUp

  • Autonomię technologiczną: wybierasz technologię, która pasuje do problemu. Ty za nią potem odpowiadasz

Szukamy osób, które:

  • Mają doświadczenie w pracy na stanowisku Data Scientist lub podobnym

  • Samodzielnie realizowały projekty i były za nie odpowiedzialne

  • Potrafią przetwarzać dane i tworzyć modele machine learning w języku Python

  • Znają i rozumieją algorytmy uczenia maszynowego i potrafią je stosować w praktyce

  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop/GCP (mile widziana znajomość pySpark)

  • Potrafią tworzyć wykresy/wizualizacje, które w prosty i intuicyjny sposób przedstawią wyniki analiz

  • Mają dużą chęć do nauki i rozwijania wiedzy

  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym

  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników

  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć