Database Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • w Allegro spotkasz się przetwarzaniem petabajtów danych i miliardów zdarzeń dziennie
  • będziesz eliminować tradycyjną infrastrukturę na rzecz usług bazodanowych, zarządzanych w chmurze publicznej i/lub tych opartych na Kubernetes - nie stanie się to od razu dlatego będziesz opiekować się również istniejącą infrastrukturą bazodanową tak, by działała płynnie i była zawsze dostępna
  • będziesz tworzyć narzędzia usprawniające pracę z danymi
  • będziesz mieć realny wpływ na kierunki rozwoju produktów i na wybór technologii. Korzystamy z najnowszych i najlepszych dostępnych technologii, ponieważ sami je dobieramy do naszych potrzeb
  • będziesz mieć możliwość pracy w zespole doświadczonych inżynierów i specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, także publicznie w ramach allegro.tech
  • raz do roku możesz skorzystać z możliwości pracy w innym zespole (tzw. turystyka zespołowa)

Ze swojej strony oferujemy:

  • sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • posiadają znajomość MySQL, PostgreSQL, Oracle w zakresie bardzo szeroko rozumianej administracji
  • mają doświadczenie w narzędziach wspomagających powyższe technologie, jak (PMM, percona-toolkit, barman, pg_repack, Grid Control, RMAN, etc)
  • płynne korzystają z GNU stack - bash, grep, awk, sed
  • znają Python (tworzymy wiele usług od prostych skryptów automatyzujących akcje typu backup / restore po skomplikowane integracje danych w oparciu o framework flask restx)
  • mają doświadczenie w Docker i Kubernetes
  • znają usługi bazodanowe w Azure i GCP
  • posiadają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole
  • chcą się rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć