Data Analyst (Allegro Ads)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Jesteśmy młodym działem z wielkimi ambicjami, wieloma pomysłami oraz poważnymi planami rozwojowymi. Pracujemy nad rozwojem usługi Allegro Ads, czyli ofertami sponsorowanymi oraz innymi narzędziami reklamowymi, które pozwalają Sprzedawcom i markom obecnym na Allegro stale rozkręcać swoją sprzedaż. Naszymi użytkownikami są Sprzedawcy chcący zwiększyć swój potencjał oraz rozpoznawalność swojej marki. Cała magia dzieje się w panelu Allegro Ads, gdzie za pomocą kilku kliknięć użytkownik uruchamia skomplikowaną machinerię obsługującą jego kampanię reklamową.
Obsługujemy olbrzymią skalę ruchu i wolumeny danych. W naszych zespołach stawiamy na jakość kodu i zwinne podejście podejście w realizacji zadań z wykorzystaniem hexagonal architecture.

Na czym będzie polegać Twoja praca?:

  • Będziesz współtworzyć powstawanie nowego produktu reklamowego w Allegro
  • Będziesz analizować duże zbiory danych w poszukiwaniu prawidłowości i zależności
  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu strategii i wyznaczaniu kierunku działań w obszarze Advertising
  • Będziesz badać efektywność działań reklamowych
  • Będziesz tworzyć raporty pomagające w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju produktów reklamowych

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Pracując w naszym zespole będziesz miał okazję uczestniczyć w tworzeniu nowego produktu reklamowego od prac koncepcyjnych do wdrożenia
  • Twoje analizy będą wskazówką dla ekspertów i managerów z różnych obszarów Allegro
  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)
  • Twoje rekomendacje będą mieć realny wpływ na działanie serwisu i obszaru Advertising
  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych
  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, GCP)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Możliwość udziału w konferencjach marketingowych i technologicznych
  • Dostęp do wielu wewnętrznych szkoleń z zakresu programowania i technologii
  • Dostęp do szkoleń online np. DataCamp, Coursera
  • Nieformalną atmosferę pracy w zgranym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Posiadają co najmniej 2-letnie doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych pochodzących z różnych źródeł
  • Samodzielnie potrafią zidentyfikować problem biznesowy, zaproponować skuteczne rozwiązanie oraz przekazać wnioski i rekomendacje do odbiorcy
  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego
  • Wyróżniają się komunikatywnością, potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób przedstawić rekomendacje płynące z analiz
  • Znają język SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark); mile widziana znajomość Pythona
  • Lubią pracować w dynamicznie rozwijającym się środowisku zorientowanym na wzrost
  • Wykazują się inicjatywą i kreatywnością w poszukiwaniu rozwiązań
  • Chętnie się uczą i poznają nowe narzędzia

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć