Media Strategist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Biuro Reklamy Allegro to zespół doświadczonych praktyków rynku reklamy internetowej. Wspieramy firmy prowadzące działalność handlową na Allegro w efektywnym wykorzystaniu wszelkich dostępnych narzędzi reklamowych, od produktów budujących świadomość oferty, aż po rozwiązania oferowane w modelu efektywnościowym.

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz tworzyć i realizować strategię marketingowo-sprzedażową dla topowych marek i merchantów sprzedających na Allegro
  • Czeka Cię współpraca międzydziałowa (sprzedaż, marketing, PR, produkt, commerce, finanse, logistyka,  itp), która da Ci szeroką perspektywę do budowania komunikacji dla klientów
  • Będziesz analizował i raportował wyniki sprzedażowe, sezonowość kategorii oraz trendy zakupowe online
  • Pozyskasz kompleksową  wiedzę o Allegro, rynku e-commerce oraz nowych technologiach i będziesz wdrażał ją do swoich strategii i rekomendacji
  • Weźmiesz odpowiedzialność za samodzielną, dedykowaną pracę z kluczowymi klientami
  • Będziesz aktywnie poszukiwać i opracowywać nowe narzędzia i pomysły komunikacyjne na Allegro (np. analiza działań konkurencji)
  • Będziesz częścią zespołu Projektów Specjalnych, w którym tworzone są projekty szyte na miarę każdego Klienta!

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Działamy w najszybciej rosnącym segmencie rynku reklamowego
  • Pracujemy nad innowacyjnymi produktami reklamowymi dla największych marek konsumenckich
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Korzystamy z najnowszych i skalowalnych technologii
  • Mamy dostęp do unikalnej wiedzy o preferencjach zakupowych milionów klientów
  • Miesięcznie odwiedza nas ponad 17 milionów klientów
  • Dla około 70% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci
  • 92% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy
  • Inwestujemy w rozwój zespołu i wspieramy kulturę dzielenia się wiedzą

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 4 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Biegle znają zagadnienia komunikacji marketingowej, narzędzi reklamowych, mediów i narzędzi analitycznych
  • Potrafią myśleć koncepcyjnie i kreatywnie podchodzić do napotykanych wyzwań
  • Nie mają problemu z prezentowaniem i argumentowaniem swoich  racji
  • Mają bardzo dobrą znajomość MS Powerpoint / Google Slides oraz MS Excel / Google Spreadsheet
  • Umieją wyciągać wnioski z analiz i na ich podstawie proponować najlepsze rozwiązania klientom
  • Wykazują się samodzielnością przy realizacji powierzonych zadań
  • Łatwo nawiązują kontakty z osobami z różnych obszarów
  • Biegle posługują się językiem angielskim w mowie i piśmie

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć