Legal Counsel

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz udzielać wsparcia prawnego w ramach bieżącej działalności Spółki
  • Odpowiesz za przygotowywanie regulaminów oraz procedur wewnętrznych
  • Będziesz opracowywać umowy oraz dokumenty
  • Zajmiesz się opracowywaniem ram prawnych dla nowych rozwiązań i projektów
  • Będziesz udzielać porad prawnych, opinii, wyjaśnień i konsultacji prawnych
  • Weźmiesz czynny udział w negocjacjach dotyczących Spółki
  • Na bieżąco będziesz analizować zmiany w przepisach prawnych i orzeczeniach sądowych
  • Wesprzesz merytorycznie inne zespoły Spółki
  • Weźmiesz udział w postępowaniach dotyczących spraw operacyjnych Spółki
  • Będziesz w kontakcie z właściwymi urzędami i instytucjami

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz miał okazję pracować w zespole doświadczonych prawników w największym e-commerce w tej części Europy
  • Jesteśmy firmą technologiczną, w naszej pracy korzystamy z wielu innowacyjnych narzędzi
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro
  • 92% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy;
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp
  • Umowę na zastępstwo na okres około 1 roku

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają wyższe wykształcenie prawnicze
  • Posiadają minimum 2-letnie doświadczenie w pracy w charakterze prawnika w dziale prawnym firmy lub kancelarii zajmującej się obsługą korporacyjną podmiotów gospodarczych. Mile widziane doświadczenie w branży e-commerce/na rynku usług płatniczych
  • Posiadają wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa dotyczącego ochrony konsumentów i konkurencji oraz z zakresu regulacji odnoszących się do usług płatniczych
  • Dobrze czują się w koordynacji wielu zadań jednocześnie, potrafią nadawać odpowiednie priorytety
  • Odznaczają się dyskrecją oraz nienaganną kulturą osobistą
  • Są asertywne, opanowane, dokładne, elastyczne, rzetelne
  • Wielozadaniowość oraz doskonałe umiejętności organizacyjne
  • Posługują się językiem angielskim na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z klientem zagranicznym  (zarówno w mowie jak i piśmie)
  • Mile widziane doświadczenie w obsłudze prawnej zagranicznych klientów korporacyjnych

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć