Data Scientist (Allegro Pay)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

W skrócie: będziesz pracować nad rozwojem nowoczesnego środowiska data science, mającego na celu wsparcie obszaru usług finansowych oferowanych na portalu Allegro. Trochę bardziej szczegółowo, będziesz:

  • Projektować i implementować nowoczesny silnik do trenowania modeli predykcyjnych
  • Rozwijać feature store - aplikację udostępniającą predyktory dla modeli
  • Odpowiadać za przygotowanie modeli do wdrożenia produkcyjnego, wspomagając zespół developerski
  • Zarządzać, monitorować i rekalibrować produkcyjnie wystawione modele
  • Pracować z różnorodnymi strukturami danych, np. dane geograficzne, ciągi zdarzeń, digital fingerprint urządzenia

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Jesteśmy doświadczonym zespołem, który nie boi się trudnych problemów oraz nieustannie szuka miejsc do rozwoju, wdrażamy modele w skali niespotykanej nigdzie indziej w Polsce.  Podchodzimy do tworzenia rozwiązań analitycznych w inżynierski sposób, czerpiąc z metodologii wypracowanych przy tworzeniu klasycznego oprogramowania
  • Będziesz pracować przy projekcie związanym z modelowaniem w obszarze finansów, w którym skala, zaawansowanie algorytmów, wpływ na biznes i wymagania techniczne będą kluczowym wyzwaniem
  • Bezpośrednio wpłyniesz na proces tworzenia modeli predykcyjnych, które w czasie rzeczywistym zmieniają to jak miliony użytkowników korzystają z Allegro
  • Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi takich, jak PyCharm, Data Grip oraz technologii takich jak: Python, Snowflake, Airflow, Tableau, Azure oraz GCP, Bigquery, Composer, Dataflow
  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Uczestnictwo w specjalnych wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting (wewnętrzna konferencja techniczna na 500 osób: zobacz podsumowanie i prelekcje na kanale YouTube)

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają 2+ lat doświadczenia w przy budowie rozwiązań opartych o dane oraz techniki uczenia maszynowego
  • Znają Pythona oraz biblioteki niezbędne do pracy z modelami (sklean, lightgbm, pandas, hyperopt, fastApi)
  • Mają praktyczną i teoretyczną znajomość algorytmów uczenia maszynowego (drzewa i lasy decyzyjne, modele Bayesowskie, modelowanie szeregów czasowych)
  • Potrafią samodzielnie podejmować decyzje w powierzonych obszarach oraz biorą odpowiedzialność za stworzony przez siebie kod oraz modele
  • Posiadają doświadczenie w pracy z rzeczywistymi danymi, odstającymi jakością od standardowych, dobrze opracowanych zbiorów stosowanych w pracach badawczych

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć