Test Automation Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Allegro Pay to największy w Europie Środkowej fintech - jedyne miejsce gdzie na taką skalę można obsługiwać finanse korzystając z najnowszych technologii. Szukamy doświadczonych i dociekliwych  inżynierek i inżynierów którzy chcą tworzyć wysokowydajne i stabilne rozwiązania (np. obsługa tysięcy RPS na stronie przedmiotu) oraz pragną się rozwijać budując rozwiązania dla milionów ludzi.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Pracujemy nad zapewnieniem jakości innowacyjnego systemu odpowiedzialnego za nową metodę płatności na Allegro - AllegroPay - na każdym z frontów - backend, web i aplikacje mobilne
  • Pracujemy zwinnie łącząc testy eksploracyjne i automatyczne kładąc duży nacisk na zwiększenie pokrycia testami automatycznymi
  • Rozwijamy naszą kolekcję testów automatycznych z wykorzystaniem RestAssured (Kotlin), MockServer (.NET), Geb (Groovy),  Gatling (Scala), XCUITest (Swift), Espresso (Kotlin)
  • Jako QA odpowiadamy nie tylko za testy, ale za cały proces - trzymamy w garści Release Management, współpracujemy ściśle przy budowie pipelinów i ustalaniu procesów
  • Będziesz mieć możliwość korzystania z budżetów na szkolenia, udział w konferencjach czy książki
  • Weźmiesz udział w najciekawszych eventach - rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), w tym na Testing Cup, Test:Fest, Google I/O, DroidCon, AnDevCon, WWDC
  • Proponujemy Ci aktywne uczestnictwo w życiu największych grup użytkowników związanych z testowaniem oprogramowania w Polsce poprzez organizację szkoleń/warsztatów i prezentacji m.in. w Poznaniu, Warszawie oraz Toruniu
  • Będziesz pracował w gronie doświadczonych Product Ownerów, Designerów i Developerów, którzy dzielą się wiedzą na setkach szkoleń, konferencji, meet-upów czy na stronach naszego bloga https://allegro.tech
  • Zostaniesz uczestnikiem (a może prelegentem?) wydarzeń wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting
  • Dostaniesz od nas laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety których potrzebujesz

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają doświadczenie w automatyzacji testów webowych lub mobilnych
  • Potrafią pisać kod w C#, Java lub Kotlin
  • Znają technologie internetowe (REST, HTTP)
  • Korzystały z narzędzi do testów wydajnościowych
  • Potrafią korzystać z systemów kontroli wersji
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę
  • Ambitnie podchodzą do swoich obowiązków i chętnie poszerzą swoją wiedzę o nowe narzędzia i frameworki

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć