Data Analyst (Allegro Pay)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Na co dzień będziesz współpracować z zespołami analitycznymi, machine learningowymi oraz technologicznymi nad rozwojem nowego produktu w ramach Allegro

  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu strategii i wyznaczaniu kierunku działań w obszarze usług finansowych oferowanych na Allegro (np. koegzystencja produktu AllegroPay i Smart!)

  • Przeanalizujesz efektywność procesów zw. z produktami finansowymi oraz zdefiniujesz kierunki rozwoju, a następnie zaprezentujesz wyniki przed osobami decyzyjnymi

  • Będziesz odpowiadać za testy A/B elementów wpływających na UX Allegro Pay

  • Wdrożysz procesy oparte o dane, wykorzystujące chmurową bazę danych (BigQuery, Snowflake), Airflow oraz Tableau

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Możliwość udziału w procesie rozwoju produktu oraz prezentacji wyników na spotkaniach zarządu

  • Praca z wykorzystaniem najnowszych technologii (chmurowe bazy danych, mikroserwisy, data mesh)

  • Bezpośrednio wpłyniesz na procesy przepływu danych, które w czasie rzeczywistym zmieniają to, jak miliony użytkowników korzystają z Allegro

  • Interdyscyplinarny zespół specjalistów łączących kompetencje techniczne oraz biznesowe z wielu branż

  • Projekty z różnych obszarów np. finansowa analiza rentowności biznesu, wpływ kampanii marketingowych na KPI, analizy pod kątem miejsca zamieszkania klientów

  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 2 lata doświadczenia w roli analityka danych (doświadczenie w konsultingu lub instytucji finansowej mile widziane)

  • Mają zdolność przekuwania danych na wiedzę oraz wyciągania wniosków i przedstawiania rekomendacji

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Posiadają doświadczenie w przetwarzaniu i analizie (SQL/Python) dużych zbiorów danych

  • Dbają o powtarzalność i reużywalność kodu

  • Posiadają wiedzę związaną z wizualizacją danych (mile widziane Tableau/Data Studio)

  • Posiadają wiedzę statystyczną pozwalającą przeprowadzać eksperymenty produktowe oraz przeprowadzać analizy przyczynowe

  • Mile widziana praktyczna znajomość algorytmów ML (np. klasteryzacja, regresje, drzewa decyzyjne)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć