Data Protection Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Wesprzesz wszystkie zespołyAllegro w zakresie ochrony danych osobowych (konsultacje, wsparcie merytoryczne)
  • Będziesz odpowiadać za działania edukacyjne, informacyjne oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych
  • Wesprzesz procesy analizy ryzyka dla projektów z zakresu ochrony danych osobowych
  • Będziesz odpowiadać za obsługę i zarządzanie incydentami bezpieczeństwa informacji
  • Poprowadzisz korespondencję z organami nadzorczymi w zakresie ochrony danych osobowych
  • Poprowadzisz korespondencję z klientami i partnerami Allegro w zakresie ochrony danych osobowych
  • Wraz z zespołem zapewnisz zgodności polityk / procedur z przepisami prawa polskiego i europejskiego dotyczącego ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji
  • Razem z zespołem będziesz opiniował/a nowe akty prawne w kwestiach ochrony danych osobowych
  • Wesprzesz Inspektora Ochrony Danych w jego działaniach
  • Będziesz monitorować realizację zaleceń Inspektora Ochrony Danych w zakresie ochrony danych osobowych
  • Będziesz zarządzać opracowywaniem i zlecaniem opracowywania oraz weryfikacji umów w zakresie powierzenia przetwarzania danych osobowych
  • Będziesz współpracować z zespołami Allegro przy identyfikacji i mitygacji ryzyk z zakresu danych osobowych
  • Wesprzesz proces weryfikacji vendora w zakresie ochrony danych osobowych
  • Będziesz utrzymywać i aktualizować dokumentację wewnętrzną dotyczącą procesów przetwarzania danych osobowych
  • Przeprowadzisz audyt zgodności z RODO wewnątrz organizacji jak i wśród procesorów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Jesteśmy nowym, tworzącym się zespołem działającym na styku prawa, biznesu oraz technologii
  • Na co dzień współpracujemy z wieloma organami nadzoru
  • Jesteśmy aktywnym uczestnikiem w grupach roboczych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, organizacji zrzeszającą podmioty z branży internetowej i reprezentującej ich interesy
  • Wdrażamy najlepsze praktyki oraz organizujemy i prowadzimy szkolenia dla kolegów i koleżanek z innych zespołów
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 20 milionów klientów miesięcznie
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 150 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% polaków jesteśmy najbardziej rozpoznawalną marką internetową
  • Jesteśmy 10 najczęściej odwiedzaną stroną e-commerce na świecie
  • Dla naszych Klientów oferujemy niezbędne narzędzia do sprzedaży w sieci, mechanizmy płatnościowe oraz reklamowe
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają dużą znajomość regulacji prawnych z zakresu ochrony danych osobowych (zwłaszcza przepisy RODO) i umiejętnie interpretują przepisy prawa (szukamy osób, które mają wiedzę popartą kilkuletnim doświadczeniem)
  • Są skrupulatne, przywiązują wagę do szczegółu
  • Są samodzielne i komunikatywne
  • Są dyskretne, posiadają nienaganną kulturę osobistą
  • Potrafią działać w sytuacjach niejednoznacznych, wymagających indywidualnej i nieszablonowej interpretacji
  • Potrafią nadawać priorytety zadaniom
  • Potrafią analitycznie myśleć
  • Chętnie wyszukują luk w istniejących procesach
  • Znają język angielski na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację
  • Potrafią połączyć pracę zespołową z niezależnością w działaniu
  • Do wyzwań podchodzą z humorem i entuzjazmem :)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć