Cloud Engineer - DevOps

  • Pełny etat

Opis firmy

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w tworzeniu jednego z największych projektów fintech’owych w Polsce i  Europie
  • Będziesz współtworzył usługi działające w dużej skali i wysokiej dostępności w chmurze publicznej Microsoft Azure
    • Będziesz tworzył infrastrukturę dla naszych usług, działających w wielu regionach Azure
  • Będziesz automatyzował infrastrukturę pod kątem:
    • Wdrożeń
    • Bezpieczeństwa
    • Niezawodności
    • Monitoringu
    • Machine Learning’u
  • Zadbasz o automatykę i infrastrukturę za pomocą Azure DevOps
    • Będziesz wspierał zespoły developerskie, standaryzując naszą automatykę
    • Będziesz wdrażał best-practices i wdrażał kulturę DevOps w zespołach developerskich
    • Będziesz monitorował performance naszej automatyki

Przykładowe zadania:

  • Usprawnienie i automatyzacja monitoringu na podstawie Application Insights oraz Azure Monitor przy zachowaniu szczególnej uwagi na koszty.
  • Przyspieszenie i optymalizacja pipeline wdrożeniowych oraz testowych, tak by zachowywały cały dotychczasowy flow weryfikacyjno-testowy.
  • Zaprojektowanie i implementacja rozwiązania czyszczącego skonteneryzowane farmy build agentów działające pod Kubernetes
  • Zaprojektowanie rozwiązania w Azure wspierającego trening modeli ML

 Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • 100% naszej infrastruktury znajduje się w chmurze publicznej Microsoft Azure
  • Nasze serwisy działają w klastrze AKS (Kubernetes)
  • Kładziemy szczególny nacisk na automatyzację oraz procesy CI/CD
  • DevOps Culture Matters
  • Imposter Syndrome nie jest czymś złym
  • Zespoły mają pełną autonomię w organizowaniu swojej pracy
  • Nasza infrastruktura jest już stabilna, ale ciągle wymyślamy nowe rzeczy ponieważ chcemy działać efektywniej - więc koniecznie chcemy, żebyś chciał się uczyć
  • Oferujemy pracę w gronie ponad 600 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na setkach technologicznych konferencji takich jak, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Mesos Con, Atmosphere, PyCon PL, .NET Developer Days, Azure Day Poland,  oraz współtworzą bloga allegro.tech
  • Możliwość pracy z osobami posiadającymi wyróżnienia Microsoft MVP lub Java Champions
  • Posiadamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Docker, kubernetes oraz Azure Devops
  • Dajemy wolną rękę przy wyborze technologii: wybierasz technologię, która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych) - Ty za nią potem odpowiadasz

Jesteśmy firmą, która inwestuje w swoich pracowników i ich rozwój poprzez:

  • Turystykę zespołową
  • Budżety szkoleniowe
  • Rozwijanie Twoich kompetencji w czasie szkoleń wewnętrznych (technicznych, miękkich, ale i hobbystycznych)
  • Udział w konferencjach w Polsce, w Europie i na świecie)
  • Uczestnictwo w wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting
  • Pracę wśród profesjonalistów - https://allegro.tech/

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Możliwość rozwoju w kierunku Cloud Architect’a (Microsoft Azure) pod okiem doświadczonych kolegów
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16” lub 13”’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory, wszystkie gadżety których potrzebujesz
  • Nowoczesne biuro przy stacji metra Rondo ONZ (przyjazne rowerzystom oraz tym, którzy piją mleko roślinne ;))
  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz
  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych
  • Zajęcia z języka angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas po okresie próbnym
  • Budżety integracyjne

 Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Są geekami i pasjonatami
    • Fascynuje ich tworzenie oprogramowania
    • Napędza ich nowa technologia
    • Chcą się uczyć i dzielić się wiedzą
    • Potrafią patrzeć na rozwiązanie w sposób holistyczny
  • Posiadają co najmniej  2 letnie doświadczenie z infrastrukturą chmurową od jednego z dostawców chmury publicznej (Microsoft Azure, AWS, GCP, DigitalOcean, etc)
  • Znają i korzystają z przynajmniej jednego języka skryptowego: Bash, PowerShell
  • Znają i korzystają z .NET Core oraz znają zagadnienia związane z budowaniem i testowaniem projektów .NET Core (Bardzo mile widziane: znajomość i komercyjne doświadczenie z C#)
  • Znają i korzystają z przynajmniej jednego narzędzia do automatyzacji buildów, jak np: CAKE, FAKE, PSAKE, SCons
  • Znają i korzystają z przynajmniej jednego narzędzia do automatyzacji infrastruktury, jak np: Azure ARM Templates, Terraform, Pulumi, Saltstack, Chef, Puppet, Ansible
  • Nie boją się wychodzić ze swojej strefy komfortu i uczyć się nowych rzeczy, jeżeli czegoś nie wiedzą
  • Potrafią samodzielnie analizować problemy i planować pracę, także szerokiej perspektywie

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć