Risk & Compliance Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Wesprzesz wszystkie zespoły Allegro w zakresie zarządzania ryzykiem, zgodnością i ciągłością działania (konsultacje, wsparcie merytoryczne)
  • Będziesz odpowiadać, za działania edukacyjne, informacyjne oraz szkolenia z zakresu zarządzania ryzykiem, zgodnością oraz ciągłością działania
  • Będziesz w codziennym kontakcie korespondencyjnym z organami nadzorczymi w zakresie zarządzania ryzykiem, ciągłości działania i zgodności
  • Zapewnisz zgodności polityk / procedur z przepisami prawa polskiego i europejskiego dotyczącego zarządzania ryzykiem i ciągłości działania
  • Będziesz odpowiedzialny/a za opiniowanie projektów aktów prawnych
  • Wesprzesz Chief Security Officera w realizacji strategii działu
  • Razem z zespołami Allegro weźmiesz udział w identyfikacji, postępowaniu i mityzacji ryzyk.
  • Będziesz utrzymywał/a i aktualizował/a dokumentację wewnętrzną dotyczącą procesów zarządzania ryzykiem, ciągłością działania i zgodności
  • Przeprowadzisz testy sytuacji kryzysowych i przygotujesz raporty z tym związane oraz zaleceń z testów.
  • Ustalisz priorytety wdrażania mechanizmów, procesów i procedur z zakresu systemu zarządzania ryzykiem
  • Wesprzesz proces zarządzania ryzykiem, w tym: koordynację ocen ryzyka, ustalenie sposobów postępowania z ryzykiem oraz jego powrotu do tolerancji, utrzymanie aktualności ryzyk
  • Wesprzesz proces zarządzania zgodnością z regulacjami zewnętrznymi i wewnętrzną dokumentacją.
  • Razem z zespołem będziesz monitorować i zapewniać niezbędne informacje odnośnie bieżących wymagań w zakresie metodyki zarządzania ryzykiem
  • Razem z zespołem weźmiesz udział w tworzeniu Compliance Universe w ramach działalności spółki

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Jesteśmy nowym, tworzącym się zespołem działającym na styku prawa, biznesu oraz technologii
  • Na co dzień współpracujemy z wieloma organami nadzoru
  • Jesteśmy aktywnym uczestnikiem w grupach roboczych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, organizacji zrzeszającą podmioty z branży internetowej i reprezentującej ich interesy
  • Wdrażamy najlepsze praktyki oraz organizujemy i prowadzimy szkolenia dla kolegów i koleżanek z innych zespołów
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 20 milionów klientów miesięcznie
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 150 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% polaków jesteśmy najbardziej rozpoznawalną marką internetową
  • Jesteśmy 10 najczęściej odwiedzaną stroną e-commerce na świecie
  • Dla naszych Klientów oferujemy niezbędne narzędzia do sprzedaży w sieci, mechanizmy płatnościowe oraz reklamowe
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Bardzo dobrze znają tematykę dotyczącą zarządzania ryzykiem, zgodności i ciągłości działania
  • Posiadają doświadczenie na stanowisku obejmującym zarządzanie ryzykiem, zgodność i ciągłość działania
  • Potrafią priorytetyzować zadania
  • Są samodzielne i odpowiedzialne
  • Posiadają umiejętność dobrej organizacji czasu pracy
  • Wyróżniają się skrupulatnością i komunikatywnością
  • Posiadają umiejętność analitycznego i nieszablonowego myślenia
  • Wyróżniają się umiejętnością wyszukiwania luk w istniejących systemach
  • Znają normy ISO 27001, ISO 27005, ISO 31000, ISO 22301,
  • Znają metodyki i praktyki z zakresu zarządzania IT (np. ITIL, COBIT, COSO, SoX)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć