Business Analyst (Retail Performance)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Wesprzesz Retail Performance Managera w przygotowywaniu i realizowaniu rachunku zysku i strat dla poszczególnych rynków Allegro
  • Będziesz monitorować wyniki Allegro oraz poziom realizacji kluczowych KPI
  • Na podstawie analiz zidentyfikujesz możliwości, które podniosą wyniki biznesowe
  • Zajmiesz się poszukiwaniem możliwości rozwoju w kontekście usprawnień procesów, narzędzi
  • Zidentyfikujesz powody odchyleń w rachunku zysku i strat oraz zarekomendujesz działania naprawcze
  • Wesprzesz proces planowania biznesu oraz strategię pricingu i promocji

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dołączysz do zespołu managerów oraz analityków, którzy mają wiedzę z różnych dziedzin, takich jak: E-Commerce, konsulting, handel detaliczny
  • Będziesz mieć możliwość współpracy z Managerami oraz z przedstawicielami zarządu (CEO, CCO, CFO)
  • Twoje działania będą przekładać się na realny wpływ na wzrost dochodu i marży dla poszczególnych kategorii Allegro
  • Możliwość wpływu na usprawnianie zaawansowanych narzędzi analitycznych, służących do analizy wyników biznesowych

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają minimum dwa lata doświadczenia zawodowego w branży e-commerce/Retail lub konsultingowej
  • Dobrze rozumieją specyfikę i model biznesowy branży retail/e-commerce
  • Mają wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i potrafią pracować na danych
  • Swobodnie komunikują się w języku Polskim oraz Angielskim
  • Posiadają umiejętność perswazji i wywierania wpływu
  • Biegle znają pakiet Microsoft Office w szczególności zaawansowane funkcje Excela
  • Posiadają doświadczenie w prognozowaniu sprzedaży
  • Mają doświadczenie w pracy z ofertami detalicznymi (pricing, promo, portfolio)
  • Mają umiejętność analizy danych GfK
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość  SQL, R lub Python

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć