Data Analyst (Marketing)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Weźmiesz odpowiedzialność za analizę skuteczności działań marketingowych w oparciu o dane o zachowaniach klientów w naszym serwisie
  • Twoje rekomendacje będą wpływały na decyzje o wyborze kampanii marketingowych emitowanych na zewnątrz serwisu oraz optymalizację stron promocyjnych na serwisie allegro.pl
  • Dostaniesz możliwość budowy algorytmów poprawiających targetowanie oraz automatyzujących kampanie w kanałach e-mail i notyfikacji w aplikacjach mobilnych
  • Będziesz przygotowywać zaawansowane analizy na dużych wolumenach danych, w oparciu o ekosystem narzędziowy Big Data (w tym pySpark, Big Query) i automatyzować je przy użyciu Airflow
  • Będziesz rozwijać narzędzia analityczne i automatyzować raportowanie na potrzeby Marketingu (Tableau, Data Studio)

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zyskasz wpływ na kształtowanie strategii marketingowej Allegro
  • Dostaniesz szansę nauki najnowocześniejszych technologii przetwarzania i analiz danych w ekosystemie Big Data (pySpark, Hive, Google Cloud Platform, Python, Airflow, Tableau, Data Studio)
  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)
  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą wewnętrznie oraz na wielu technologicznych konferencjach
  • Zyskasz możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach
  • Jeżeli sprawdzisz się, to po zakończeniu umowy na zastępstwo (przewidywany czas to 1 kwartał 2022) postaramy się znaleźć dla Ciebie etat

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 2 letnie doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł
  • Mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów biznesowych przy użyciu algorytmów danych - potrafią zidentyfikować problem biznesowy i zaproponować skuteczne rozwiązanie
  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością
  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące nie-analitycznym odbiorcom
  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego
  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop i GCP (HQL, pySpark, Big Query)
  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym
  • Mile widziana znajomość Pythona

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć