Software Engineer (Big Data Team)

  • Warszawa, Masovian Voivodeship, Poland
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Allegro to numer jeden w branży e-commerce w Polsce oraz jedna z top 10 największych firm e-commerce na świecie. Jesteśmy firmą technologiczną, działamy zwinnie i na dużą skalę niezależnie od projektu:

  • 100 wdrożeń produkcyjnych dziennie
  • 21 milionów klientów
  • ponad 150 milionów ofert
  • 140 mln wyszukiwań dziennie

Obecnie do zespołu zajmującego się zaawansowaną analityką danych dla sprzedających poszukujemy osób z doświadczeniem w rozwoju złożonych rozwiązań na platformie JVM, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w obszarze Big Data. Ten ambitny projekt jest na wczesnym etapie rozwoju - dołączając do nas teraz będziesz mieć okazję aby istotnie wpłynąć na jego sukces!

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Oferujemy ścieżkę umożliwiającą inżynierom z doświadczeniem zdobycie kompetencji Big Data
  • W Allegro Biga Data jest naprawdę Big (kilka petabajtów danych) - będziesz pracować na naprawdę dużych zbiorach danych, zarówno na naszej wewnętrznej infrastrukturze Big Data, ale też przy wykorzystaniu narzędzi dostarczanych przez Google
  • Dołączysz do otwartego na dyskusje i nowe koncepcje zespołu ekspertów nastawionych na innowacyjne i efektywne rozwiązania
  • Będziesz mieć realny wpływ na końcową funkcjonalność produktu, a także na cały cykl życia swojego kodu: projektujemy, kodujemy, testujemy, wdrażamy i utrzymujemy nasze rozwiązania
  • Jesteśmy firmą, która inwestuje w swoich pracowników i ich rozwój poprzez:
    • Turystykę zespołową
    • Budżety szkoleniowe
    • Rozwijanie Twoich kompetencji w czasie szkoleń wewnętrznych (technicznych, miękkich, ale i hobbystycznych)
    • Udział w konferencjach w Polsce, w Europie i na świecie
    • Uczestnictwo w wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting

 Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Używanie najnowszych technologii Open Source (Spark, Airflow, Hadoop)
  • Wdrażanie rozwiązań w chmurze Google Cloud Platform (Dataflow, Cloud Composer, BigQuery)
  • Pracę w zespole doświadczonych programistów chętnie dzielących się wiedzą (także publicznie w ramach Allegro Tech)
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz
  • Nowoczesne biuro przy stacji metra Rondo ONZ (przyjazne rowerzystom oraz tym, którzy piją mleko roślinne ;))
  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz
  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych
  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym
  • Budżety integracyjne

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Potrafią i lubią programować w języku Scala, Java lub Kotlin
  • Mają ambicje zdobycia doświadczenia w ekosystemie Big Data (Spark, Hadoop, Hive)
  • Stosują dobre praktyki (clean code, code review, TDD, DDD, CI)
  • Znają podstawy programowania obiektowego i funkcyjnego
  • Sprawnie poruszają się w systemie z rodziny Unix
  • Posiadają wykształcenie wyższe techniczne lub kończą studia (preferowany kierunek informatyka lub pokrewny)
  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć