Team Leader - Allegro Design System

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Allegro to numer jeden w branży e-commerce w Polsce oraz jedna z top 10 największych firm e-commerce na świecie. Jesteśmy firmą technologiczną, działamy zwinnie i na dużą skalę niezależnie od projektu:

  • 100 wdrożeń produkcyjnych dziennie

  • 21 milionów klientów

  • ponad 150 milionów ofert

  • 140 mln wyszukiwań dziennie

W tym momencie poszukujemy doświadczonego Lidera multidyscyplinarnego zespołu, który odpowiada za rozwój i utrzymanie allegrowego Design Systemu. Jako lider tego zespołu będziesz wspierał wszelkie działania, które są związane z interfejsem Allegro zarówno na linii projektowej, jak i developerskiej we wszystkich kanałach i na wszystkich urządzeniach. Będziesz  blisko współpracować z najlepszymi analitykami danych, badaczami, inżynierami, product managerami oraz projektantami, którzy będą wspierać Cię w tworzeniu jak najlepszych rozwiązań.

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Odpowiesz za kreowanie wizji rozwoju Design Systemu i jego egzekucję
  • Pokierujesz pracą bardzo doświadczonego i różnorodnego zespołu Projektantów UX/UI oraz Inżynierów Frontend i Mobile (Android i iOS)
  • Będziesz mieć  dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, możliwość ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Zdobędziesz istotny wpływ na rozwój największego polskiego e-commerce

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Tworzymy wspólnie serwis, który dobrze znają Twoi znajomi oraz rodzina - i mamy z tego frajdę
  • Mamy w zespole różne kompetencje - patrzymy na problemy z wielu perspektyw i uczymy się od siebie
  • Projektujemy w oparciu o dane i wyniki badań - mamy czas, budżet i narzędzia niezbędne do wyboru najlepszych rozwiązań
  • Wykorzystujemy profesjonalne narzędzia do badań oraz analizy i zbierania danych

 Jesteśmy firmą, która inwestuje w swoich pracowników i ich rozwój poprzez:

  • Budżety na szkolenia, udział w konferencjach i książki
  • Dzielenie się wiedzą. Będziesz pracować z gronem 50 UX Designerów, ponad 30 badaczy i analityków oraz ponad 600 Inżynierów, którzy dzielą się wiedzą na setkach szkoleń, konferencji, meet-upów czy na stronach naszego bloga https://allegro.tech
  • Rozwijanie kompetencji w czasie szkoleń wewnętrznych (technicznych, miękkich, ale i hobbystycznych)
  • Uczestnictwo w wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting

Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Działania mające na celu rozwój Twoich kompetencji zarówno technicznych jak i miękkich
  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz
  • Nowoczesne biuro w każdej z lokalizacji z możliwością pracy zdalnej
  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz)
  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych
  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym
  • Budżety integracyjne

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Są ekspertami w minimum jednym z obszarów: UX, UI, Frontend Development
  • Mają doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”
  • Potrafią i chcą dbać o rozwój członków swojego zespołu
  • Potrafią wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Umieją blisko współpracować z biznesem, potrafią pogodzić kwestie techniczne i biznesowe
  • Potrafią wyznaczać i egzekwować cele zarówno w ujęciu produktowym jak i swojego zespołu
  • Myślą o doświadczeniu klienta szeroko - jako całości wrażeń, na którą składa się wiele elementów, jak: produkt, komunikacja, obsługa klienta
  • Lubią eksperymentować i nie boją się odważnych pomysłów, stawiają hipotezy i je weryfikują
  • Potrafią obronić swoje decyzje projektowe, przedstawiając przekonujące argumenty
  • Posiadają umiejętność “zaciekawiania się” - użytkownikiem, problemem, poszukiwaniem rozwiązań
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć