Software Engineer (Python)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

Jako Software Engineer będziesz pracować nad rozwojem narzędzi umożliwiających pracę setkom programistów i administratorów Allegro. Do Twoich obowiązków będzie należeć tworzenie kodu, proponowanie rozwiązań i utrzymanie kluczowych systemów odpowiedzialnych za infrastrukturę i usługi.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • W zależności od potrzeb, korzystamy z różnych technologii: Python 3, Golang, Kotlin,  Django, Vue.
  • Pracujemy w środowisku składającym się z ponad 900 mikroserwisów, przy ruchu rzędu 13.5k rps, z dostępem do kilku petabajtów danych (BigData, Machine Learning)
  • Na co dzień stosujemy: Code review, Continuous Integration, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming
  • Oferujemy pracę w gronie ponad 600 świetnych inżynierów, którzy dotychczas dzielili się wiedzą na setkach technologicznych konferencji takich jak, Devoxx PL, GeeCon PL i Prague, Confitura, Agile By Example, Agile India 2016 (Bangalore), Mesos Con (Denver), Atmosphere, PyCon PL oraz współtworzą bloga allegro.tech
  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów wyjeżdża na konferencje w Polsce i za granicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Posiadamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Kubernetes, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz mógł tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali, która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią
  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami i społecznościami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie
  • Dajemy wolną rękę przy wyborze technologii: wybierasz technologię, która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych). Ty za nią potem odpowiadasz

Ze swojej strony oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Startupową, elastyczną kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Wszystkie gadżety niezbędne do pracy
  • Zajęcia z angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach

Szukamy ekspertów, którzy:

  • Programują w Pythonie, ale w zależności od potrzeb, potrafią poruszać się w różnych środowiskach, technologiach i platformach (mile widziana znajomość Java / Kotlin lub Golang)
  • Posiadają bardzo dobrą znajomość systemu Linux na poziomie inżyniera lub administratora systemowego
  • Zwracają uwagę na jakość tworzonego kodu (TDD, Code Review)
  • Napędza ich nowa technologia
  • Mają doświadczenie w tworzeniu skalowalnych systemów o wysokiej dostępności
  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code review
  • Znają język angielski pozwalający na pisanie czytelnej dokumentacji

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!