UX Researcher

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Wspólnie z projektantami, analitykami oraz product managerami będziesz odpowiadać za tworzenie użytecznych produktów i usług
  • Weźmiesz odpowiedzialność za  dostarczenie wiedzy o użytkownikach, trendach i inspiracjach przy pomocy różnych metod badawczych na każdym etapie rozwoju produktu
  • Zrealizujesz jakościowe i ilościowe projekty badawcze w celu poznania zachowania, problemów i potrzeb użytkowników
  • Będziesz tworzyć raporty, persony, ścieżki użytkownika i inne narzędzia, które pozwalają interesariuszom efektywnie przyswoić wiedzę o klientach
  • Wspólnie z UX Designerem przygotujesz rekomendacje dla rozwoju produktu

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Allegro jest organizacją bardzo dojrzałą w rozumieniu wartości płynącej z badań UX, a decyzje produktowe opierane są w oparciu o wiedzę o klientach
  • Jesteśmy największym zespołem badaczy UX w Polsce, mamy różnorodne kompetencje badawcze (ilościowe, jakościowe) i doświadczenia - dzielimy się wiedzą i wzajemnie sobie pomagamy
  • Na co dzień współpracujemy z osobami z wielu działów, a wyzwania badawcze nigdy się nie powtarzają
  • Wykorzystujemy różne narzędzia do zbierania i analizy danych
  • Cenimy twórcze pomysły i często eksperymentujemy
  • Stawiamy na stały rozwój całego zespołu i pojedynczych osób, dzięki wielu szkoleniom, konferencjom i mentoringowi

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Przez przynajmniej dwa lata pracowały w obszarze badań UX
  • Posiadają wykształcenie kierunkowe (np. kognitywistyka, psychologia) lub wiedzę z kursów specjalistycznych dotyczących User Experience
  • Znają metodologię badań jakościowych i ilościowych
  • Do wyzwania projektowego potrafią dobrać odpowiednią metodę badań oraz grupę badawczą
  • Wiedzą jak analizować dane, wyciągać wnioski oraz tworzyć rekomendacje
  • Potrafią całościowo poprowadzić projekt badawczy - od rekrutacji badanych po przygotowywanie raportów
  • Myślą o doświadczeniu Klienta szeroko - jako całości wrażeń, na którą składa się wiele elementów, jak działanie produktu, sposób komunikacji czy obsługa klienta
  • Mają wyjątkowe zdolności komunikacyjne - świetnie opowiadają historie użytkowników na podstawie wyników badań
  • Łączą wiedzę z wielu źródeł, żeby spojrzeć na problem z różnych perspektyw
  • Potrafią efektywnie zaplanować swój czas i odnajdują się w zwinnym środowisku pracy

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć