Business Data Analyst

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu strategii i wyznaczaniu kierunku działań w różnych miejscach organizacji
  • Będziesz analizować duże zbiory danych w poszukiwaniu prawidłowości i zależności, które wpływają na kluczowe dla firmy obszary
  • Zajmiesz się badaniem nasycenia parametrów oraz analityczną optymalizacją ich liczby w kategoriach
  • Będziesz analizował wykorzystanie filtrów oraz ich wpływ na zachowanie użytkowników Allegro i konwersję zakupową
  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu biznesowych rozwiązań, a Twoje rekomendacje pomogą kształtować Allegro oraz rozwiązywać realne problemy użytkowników
  • Dzięki wynikom Twoich analiz ludzie w organizacji otrzymają wskazówki, jak sprawić, aby doświadczenie zakupowe klientów Allegro było wyjątkowe

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zespół Zarządzania Strukturą Kategorii i Parametrów to ponad 20 osób, które każdego dnia optymalizują drzewo kategorii i parametrów, aby ułatwić kupującym dotarcie do ofert poszukiwanych produktów
  • Działamy na wielkiej skali, tysiącach kategorii i parametrów oraz kilkudziesięciu milionach ofert
  • Stosujemy narzędzia takie jak: Tableau, Excel, SQL, HQL, Python, Pyspark
  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii
  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Laptop Mac lub Dell oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz
  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz)
  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych
  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym
  • Budżety integracyjne

Szukamy osób, które:

  • Posiadają min. 2 letnie doświadczenie i doskonałe umiejętności analityczne w pracy na dużym wolumenie danych
  • Cechują się elastycznością i szybkością działania
  • Wyróżniają się umiejętnościami wnioskowania i budowania rekomendacji
  • Zną SQL i analitykę w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark)
  • Znają przynajmniej na poziomie podstawowym Pythona/Pysparka
  • Chcą zdobywać wiedzę i rozwijać się w obszarze analiz Big Data
  • Mają wiedzę w zakresie software'u wizualizacji danych np. Tableau
  • Potrafią wskazać obszary wymagające optymalizacji
  • Stawiają na ciągły rozwój i chcą aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!