IT Team Leader

  • Warszawa, Polska
  • Pełny etat

Opis firmy

Allegro to numer jeden w branży e-commerce w Polsce oraz jedna z top 10 największych firm e-commerce na świecie. Jesteśmy firmą technologiczną, działamy zwinnie i na dużą skalę niezależnie od projektu:

  • 100 wdrożeń produkcyjnych dziennie

  • 21 milionów klientów

  • ponad 150 milionów ofert

  • 140 mln wyszukiwań dziennie

Jako Team Leader w Allegro staniesz na czele nowego zespołu, który m.in. odpowiada za stworzenie i  rozwój systemów wspierających proces Anti-Money Laundering (AML) oraz Know Your Customer (KYC). Będziesz mieć też możliwość stworzenia nowego procesu rejestracji i onboardingu sprzedawcy na Allegro oraz tworzenia rozwiązań dla integracji z zewnętrznymi partnerami - również zagranicznymi takimi jak PayPal, Ping Pong, Ebury - pod proces AML.

Jako leader, będziesz miał(a):

  • Istotny wpływ na rozwój techniczny i biznesowy największego polskiego e-commerce, jako prawdziwy partner dla biznesu

  • Okazję pokierować pracą swojego zespołu tak, żeby stał się ważną częścią Allegro

  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy

  • Możliwość współpracy z doskonałymi inżynierami

  • Autonomię technologiczną: wybierasz technologię, która pasuje do problemu (nie trzeba zgody “góry”), Ty za nią potem odpowiadasz

Opis stanowiska

Nasze środowisko technologiczne zapewni Ci wiele wyzwań i możliwości:

  • Zespoły są w pełni autonomiczne, dlatego też odpowiadają za architekturę i projektowanie, wybór technologii, programowanie, wydajność, jakość kodu oraz  wdrożenie na produkcję

  • Posiadamy ponad 900 mikrousług tworzących jeden serwis allegro.pl

  • Bazujemy na najnowszych technologiach ze świata OpenSource

  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb:

  • Wykorzystujemy w zależności od potrzeb

    • techniki: m.in. Reactive Programming, TDD, DDD

    • technologie: m.in. Kafka, Hadoop, Spark, Kubernetes, Mesos, TensorFlow, BigQuery

  • Wewnętrzny ekosystem narzędziowy oparty na technologiach OpenSource, w  którym dwie minuty po kliknięciu masz nową usługę gotową do wdrożenia

  • Środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure)

  • Możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub) -  mamy już kilka tysięcy gwiazdek na githubie

  • Big Data (kilka petabajtów danych) oraz Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie

Kwalifikacje

Szukamy leaderów, którzy:

  • Mają doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”

  • Potrafią i chcą dbać o rozwój członków swojego zespołu

  • Posiadają bardzo dobre umiejętności komunikacyjne

  • Umieją blisko współpracować z biznesem, potrafią pogodzić kwestie techniczne i biznesowe

  • Potrafią przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych

  • Są doświadczonymi ekspertami w rozwoju oprogramowania i architektury systemów

  • Potrafią wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi

  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens, i chcą cieszyć się z jej rezultatów

  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews

  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników

  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

  • Programują w Javie i/lub Kotlinie

  • Chcą zostać właścicielem technicznym rozwiązań związanych z rejestracją i onboardingiem sprzedawców na Allegro i w aktywny sposób je kształtować poprzez identyfikację wymagań, projektowanie, implementację i utrzymanie odpowiednich funkcjonalności

Dodatkowe informacje

Naszym Pracownikom zapewniamy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Laptop Mac lub Dell, dwa zewnętrzne monitory oraz dostęp do narzędzi i licencji, których potrzebujesz

  • Nowoczesne biuro przy stacji metra Rondo ONZ

  • Benefity w systemie kafeteryjnym (opieka medyczna, karta sportowa, bilety do kina, kupony Allegro, karta lunchowa, dofinansowanie do przedszkola i mnóstwo innych - możesz wybrać to co chcesz

  • Udział w programie "Zdrowie" i korzystanie z opcji masażu w biurze, jogi i innych

  • Zajęcia z języka angielskiego opłacane przez nas po okresie próbnym

  • Budżety integracyjne