Product Team Manager (Active Buyers)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Budujemy najlepsze miejsce do zakupów i to nie tylko on - line. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników, chcemy dostosować działania platformy do ich potrzeb, a tym samym zapewnić im szeroki wybór produktów, atrakcyjne warunki zakupów oraz wygodę. Dlatego też, do naszego zespołu produktowego, odpowiedzialnego za pozyskiwanie kupujących oraz budowanie ich zaangażowania, szukamy Team Managera, który podejmie wyzwanie i stanie się właścicielem procesów wspierających rejestrację, onboarding oraz budowanie zaangażowania kupujących Allegro.

Jako Team Manager będziesz odpowiedzialny za:

  • Strategiczne planowanie oraz rozwój produktu Allegro, szczególnie w obszarach rejestracji oraz onboardingu nowych kupujących

  • Identyfikację oraz promowanie tych zachowań kupujących, które budują zaangażowanie na platformie (np. dołączenie do Smart, korzystanie z aplikacji mobilnej)

  • Współpracę z zespołem komercyjnym oraz marketingowym w tworzeniu i realizacji strategii pozyskiwania nowych oraz aktywizowania już istniejących kupujących

  • Bezpośrednia komunikacja z Exec Team w zakresie powyższych

  • Zarządzanie zespołem 3 - 5 product managerów

Najważniejszymi KPI osoby na tym stanowisku będą:

  • Konwersja zakupowa

  • Liczba nowych/aktywnych kupujących

  • Liczba użytkowników aplikacji mobilnej

  • Liczba kupujących ze Smart i aplikacją mobilną

Szukamy osób, które:

  • Mają kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”

  • Umieją blisko współpracować z biznesem oraz potrafią pogodzić kwestie techniczne i biznesowe

  • Potrafią przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych

  • Mają bogate doświadczenie techniczne “hands on”

  • Potrafią i chcą dbać o rozwój członków swojego zespołu, w szczególności podległych im Team Leader’ów, a także chcą wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi

  • Posiadają bardzo dobre umiejętności komunikacyjne

  • Rozumieją i wspierają podejście Servant Leadership

Ze swojej strony oferujemy:

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (w tym kupony na Allegro ;))

  • Dofinansowanie studiów podyplomowych (np. MBA)

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach opłacane przez nas

  • Uczestnictwo w specjalnych wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting (wewnętrzna konferencja techniczna na 500 osób: zobacz podsumowanie i prelekcje na kanale YouTube)