Marketing Automation Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

Będziesz opracowywać i wdrażać strategię zarządzania wartością Klienta:

  • W tym celu będziesz analizować zachowania naszych Klientów i budować dla nich wieloetapowe ścieżki komunikacji sprawiając, że kupowanie na Allegro będzie łatwiejsze i przyjemniejsze
  • Przygotujesz koncepcję, wdrożysz i zarządzisz dziesiątkami scenariuszy marketing automation (push, email i inne kanały)
  • Zakomunikujesz wprowadzanie nowych promocji i produktów (np. Smart! Raty 0%)
  • Będziesz współtworzyć i realizować strategię komunikacji dla Smart!
  • Będziesz współpracować z klientami wewnętrznymi (m. in. z działem komercyjnym, finansowym, współpracy z Klientem) i zewnętrznymi partnerami (Google, Facebook i inne)
  • Zarządzisz przebiegiem kampanii, skontrolujesz budżet, będziesz odpowiadać za dostarczenie założonych KPI
  • Będziesz analizować i przeprowadzać testy A/B (a czasem A/B/C/D...)
  • Będziesz pracować na najlepszych narzędziach marketingowych

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dział marketingu to prawie 100 specjalistów, którzy codziennie starają się przyciągnąć do Allegro jak największą liczbę użytkowników i sprawić, by wracali do nas z uśmiechem
  • Bazować będziesz na największej bazie mailingowej w Polsce
  • Wykreujesz różne scenariusze - wyobraźnia jest limitem
  • Będziesz mieć możliwość bezpośredniego wpływu na kształtowanie Allegro oraz dostęp do potężnych zbiorów danych!
  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro
  • Miesięcznie odwiedza nas ponad 17 milionów klientów
  • Dla około 70% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy ekspertów, którzy:

  • Mają minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze marketing automation, Customer Lifecycle Management, CRM
  • Mają doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu kampaniami marketing automation lub tworzeniu scenariuszy komunikacji z Klientami (takich jak Hubspot, Marketo, Emarsys, GetResponse, Salesmanago itp.)
  • Mają doświadczenie w pracy projektowej i zarządzaniu projektami
  • Są kreatywni (tworzenie dziesiątek nowych scenariuszy :) )
  • Wychodzą z inicjatywą
  • Proponują rozwiązania problemów
  • Umieją komunikować z innymi zespołami
  • Umieją się poruszać w świecie e-marketingu, a pojęcia takie jak: remarketing, PPC, programmatic buying nie wywołują Twojego zdziwienia
  • Mają doświadczenie w korzystaniu z Google Analytics
  • Potrafią analizować dane liczbowe i wyciągać z nich wnioski, dobrze znają MS Excel, Google G Suite
  • Bardzo dobrze posługują się językiem angielskim

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!