Big Data Engineer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać praca?

  • Szukamy programistów Java/Scala, interesujących się systemami rozproszonymi i przetwarzaniem danych, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje w tej dziedzinie. Obszar, w którym będziesz pracował, zajmuje się zbieraniem i przetwarzaniem statystyk dotyczących emisji Ofert Sponsorowanych oraz optymalizacją i automatyzacją procesów z tym związanych. Twoim zadaniem będzie rozwój platformy Allegro Ads.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Mikroserwisy na serio (800+), skala na serio (40k rps na biznesowej szynie danych)

  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych) - będziesz pracować na naprawdę dużych zbiorach danych, zarówno na naszej wewnętrznej infrastrukturze Big Data, ale też przy wykorzystaniu narzędzi dostarczanych przez Google

  • Wykorzystujemy języki programowania w zależności od potrzeb: Java 11, Kotlin, Scala, Python

  • Korzystamy z technologii: Spark, Hadoop, Airflow, Kafka

  • Dołączysz do zespołu, który łączy pracę w dziedzinie Big Data ze światem mikroserwisów

  • Dołączysz do otwartego na dyskusje i nowe koncepcje zespołu ekspertów nastawionych na  innowacyjne i efektywne rozwiązania

  • Będziesz miał realny wpływ na końcową funkcjonalność produktu - pracujemy w stylu full-stack - projektujemy, kodujemy, testujemy, wdrażamy i utrzymujemy nasze rozwiązania

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy, a jednocześnie stabilność dojrzałej organizacji

  • Możliwość nauki na żywym organizmie - systemie informatycznym o wielkiej, ogólnopolskiej skali i wpływ na wiadomości, które ślemy do milionów naszych użytkowników

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Szukamy inżynierów, którzy:

  • Potrafią i lubią programować w języku Scala, Java lub Kotlin

  • Stosują dobre praktyki (clean code, code review, TDD, DDD, CI)

  • Posiadają doświadczenie w pracy w architekturze mikrousługowej

  • Sprawnie poruszają się w systemie z rodziny Unix/Linux

  • Rozumieją sposób działania systemów rozproszonych do obsługi Big Data (Spark, Hadoop)

  • Interesują się się zagadnieniami Machine Learning

  • Posiadają wykształcenie wyższe techniczne lub kończą studia (preferowany kierunek informatyka lub pokrewny)

  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!