Junior Integration Engineer

  • Warszawa, Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Ta oferta jest dla Ciebie, jeśli:

  • Jesteś na początku kariery jako programista / programistka
  • Szukasz firmy, która inwestuje w swoich pracowników i ich rozwój
  • Chcesz uczyć się od najlepszych w branży, którzy zawsze znajdą dla Ciebie czas
  • Chcesz mieć wpływ na wygląd i działanie największego serwisu e-commerce w naszej części Europy

Po trzech miesiącach pracy z nami będziesz:

  • Swobodnie poruszał(a) się w zagadnieniach technicznych rozwijanych przez Twój zespół
  • Pracował(a) samodzielnie nad zadaniami o różnym poziomie złożoności
  • Otrzymywał(a), ale też udzielał(a) informacji zwrotnej współpracownikom w czasie code review
  • miał(a) możliwość samodzielnego wdrażania zmian na wszystkie środowiska, łącznie z produkcją

Oczekujemy:

  • Najważniejsze: zapału do nauki i otwartości na nowe technologie :)
  • Znajomości JAVA 8+ na poziomie podstawowym
  • Umiejętności napisania usługi obsługującej żądania HTTP
  • Znajomości XML i pokrewnych technologii, zwłaszcza XSD, XSLT, XPath
  • Znajomości standardów przesyłania wiadomości, takich jak SOAP, JMS
  • Pomysłów przy projektowaniu prostych systemów rozproszonych
  • Podstawowej wiedzy z zakresu protokołów komunikacyjnych
  • Znajomości podstawowych dobrych praktyk programowania.
  • Znajomości podstaw relacyjnych baz danych.
  • Ukończonych studiów kierunkowych i/lub minimum 3 miesięcznego          doświadczenia komercyjnego w IT

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość TIBCO Business Works, TIBCO EMS, JMS Messaging
  • Wiedza na temat SOAP/REST, WSDL, JSON
  • Wiedza na temat systemów integracji innych dostawców (np. MuleESB, Oracle OSB, MS Biztalk)
  • Znajomość JDBC, SQL, PL / SQL, RDBMS (Oracle, MSSQL, MySQL)

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz odpowiedzialny(a) za projektowanie, rozwój i utrzymanie rozwiązań  integracyjnych klasy EAI (Enterprise Application Integration) opartych  na platformie integracyjnej TIBCO BusinessWorks
  • Będziesz włączony(a) w prace developerskie różnych procesów integracyjnych realizowanych przez nasz zespół.
  • Poznasz narzędzia niezbędne do codziennej pracy jak Stash/Jira, ale również takie, które stworzyliśmy na własne potrzeby.
  • Będziesz miał(a) możliwość uczestniczenia w naszych codziennych „daily”, zdobywania niezbędnej wiedzy oraz poszerzania swojego warsztatu o nowe doświadczenia.
  • Lepiej poznasz architekturę EAI, SOA, messaging oparty o JMS, webserwisy (SOAP/REST).
  • Będziesz współtworzył(a) rozwiązania, testował(a) swój kod, dokumentował(a) go oraz czerpał(a) wiedzę z naszej bazy wiedzy na Wiki.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Wdrażamy i utrzymujemy technologię, od której zależy funkcjonowanie sklepu Allegro oraz backofficowe systemy naszej firmy
  • Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów (programiści, architekci i administratorzy TIBCO), którzy chętnie dzielą się wiedzą
  • Razem z nami będziesz wpływać na rozwój nowych funkcjonalności systemu
  • Na co dzień mamy styczność z zagadnieniami z różnych obszarów i działów Allegro, np. IT, Customer Service, finanse, zakupy, logistyka, HR
  • Poznasz od kuchni procesy nowoczesnego biznesu e-commerce
  • Na co dzień rozwiązujemy różne zadania związane z wymianą danych pomiędzy systemami IT używanymi przez Allegro.
  • Dotykamy różnych technologii
  • Zdobędziesz wiedzę z zakresu SOA, wzorców projektowych, JMS oraz codziennej pracy na stanowisku inżyniera oprogramowania.
  • Zdobyte doświadczenie pozwoli Ci realizować swoje potrzeby związane z  rozwojem, a także da Ci możliwość przekonania się, że integracje systemów to również bardzo ciekawa, rozwijająca i interesująca praca.
  • Tworzymy zgraną paczkę i zapewniamy dobrą atmosferę.
  • Jesteśmy otwarci na nowe technologie, testujemy różne rozwiązania rynkowe, nigdy się nie nudzimy :)

Na co możesz dodatkowo liczyć:

  • Onboarding w formie warsztatu, na którym wypróbujesz narzędzia jakie    stosujemy w firmie
  • Doświadczonego programistę lub programistkę w roli mentora, który(a) będzie wdrażać Cię do pracy, zadba o Twój rozwój, da uczciwy feedback
  • Dostęp do dziesiątek szkoleń technicznych i "miękkich" w ramach wewnętrznego programu rozwojowego MindUp
  • Wsparcie na ścieżce rozwoju do stanowiska Junior TIBCO Application Engineer
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty      decydujesz z czego korzystasz (w tym kupony na Allegro ;))
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach opłacane przez nas
  • Uczestnictwo w specjalnych wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting (wewnętrzna konferencja techniczna na 500 osób) zobacz podsumowanie i prelekcje na kanale YouTube)

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!

Filmy do obejrzenia