Information Security Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Wsparcie wszystkich zespołów Allegro w zakresie ochrony danych osobowych (konsultacje, wsparcie merytoryczne)

  • Działania edukacyjne, informacyjne oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych

  • Wsparcie procesu analizy ryzyka dla projektów z zakresu ochrony danych osobowych / bezpieczeństwa informacji

  • Obsługa i zarządzanie incydentami bezpieczeństwa informacji

  • Prowadzenie korespondencji z organami nadzorczymi w zakresie ochrony danych osobowych

  • Prowadzenie korespondencji z klientami i partnerami serwisu w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa

  • Zapewnienie zgodności polityk / procedur z przepisami prawa polskiego
    i europejskiego dotyczącego ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji

  • Opiniowanie nowych aktów prawnych w kwestiach ochrony danych osobowych

  • Wspieranie Inspektora Ochrony Danych w jego działaniach

  • Monitorowanie realizacji zaleceń Inspektora Ochrony Danych w zakresie ochrony danych osobowych

  • Opracowywanie, zlecanie opracowania oraz weryfikacja umów w zakresie powierzenia przetwarzania danych osobowych

  • Współpraca z zespołami Allegro przy identyfikacji i mitygacji ryzyk z zakresu danych osobowych

  • Wsparcie procesu weryfikacji vendora w zakresie ochrony danych osobowych

  • Utrzymywanie i aktualizacja dokumentacji wewnętrznej dotyczącej procesów przetwarzania danych osobowych

  • Przeprowadzanie audytów zgodności z RODO wewnątrz organizacji jak i wśród procesorów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Tworzymy zgrany i kameralny zespół wyspecjalizowany w niezwykle ciekawych dziedzinach na styku prawa, biznesu i technologii

  • Będziesz mieć możliwość współpracy ze wszystkimi działami naszej spółki poprzez wsparcie merytoryczne w realizowanych procesach związanych z przetwarzaniem danych osobowych

  • Na co dzień będziesz mierzyć się z sytuacjami, wymagającymi pogłębionej analizy przepisów z zakresu ochrony danych osobowych

  • Weźmiesz na siebie odpowiedzialność za mitygowanie ryzyk prawnych wynikających z regulacji dotyczących odpowiedzialności serwisu związanej z przetwarzaniem danych osobowych

  • Będziesz członkiem zespołu składającego się z najlepszych specjalistów w swojej branży

  • Praca z nami to możliwość rozwoju poprzez specjalistyczne szkolenia i udział w branżowych konferencjach

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają dużą znajomość regulacji prawnych z zakresu ochrony danych osobowych (zwłaszcza przepisy RODO) i umiejętnie interpretują przepisy prawa (szukamy osób, które mają wiedzę popartą kilkuletnim doświadczeniem, jak również osób, które mają roczne doświadczenie w pracy z danymi osobowymi)

  • Są skrupulatne, przywiązują wagę do szczegółu

  • Są samodzielni i komunikatywni

  • Są dyskretni, posiadają nienaganną kulturę osobistą

  • Potrafią działać w sytuacjach niejednoznacznych, wymagających indywidualnej i nieszablonowej interpretacji

  • Potrafią nadawać priorytety zadaniom

  • Potrafią analitycznie myśleć

  • Chętnie wyszukują luk w istniejących procesach

  • Znają język angielski na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację

  • Potrafią połączyć pracę zespołową z niezależnością w działaniu

  • Do wyzwań podchodzą z humorem i entuzjazmem :)

    Prześlij nam swoje CV i dołącz do Allegro! :)