Compliance and Risk Officer

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział we wdrożeniu procedur z zakresu zarządzania ryzykiem i compliance w ramach projektów związanych z tematyką usług płatniczych i szeroko pojętych usług finansowych, w tym w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML)
  • Odpowiesz za bieżące sprawowanie kontroli nad funkcjonowaniem oraz skutecznością procesów zarządzania ryzykiem i zgodności
  • Zajmiesz się ścisłą współpracą z innymi zespołami w zakresie zgodności procesów z wymogami prawnymi w zakresie AML oraz bieżącym udzielaniem porad oraz konsultacji
  • Będziesz odpowiedzialny za przygotowywanie zawiadomień oraz raportowanie transakcji podejrzanych we współpracy z zespołem KYC
  • Zajmiesz się opiniowaniem instrukcji oraz procedur - monitorowaniem oraz identyfikowaniem potencjalnych niezgodności i ryzyk
  • Będziesz współpracował z organami nadzoru przy czynnościach kontrolnych
  • Zajmiesz się przygotowaniem materiałów szkoleniowych oraz prowadzeniem szkoleń
  • Będziesz odpowiadał za przygotowywanie raportów, analiz oraz sprawozdań określonych w procedurach oraz zleconych przez Zarząd

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Allegro i nasz obszar Nasz zespół to możliwość zdobycia unikalnego dla Polski doświadczenia w budowaniu usług płatniczych
  • Będziesz miał okazję pracować ze specjalistami z  różnych obszarów usług finansowych i na co dzień wymieniać się z nimi wiedzą i doświadczeniem
  • Współpracujemy z wieloma czołowymi i nowoczesnymi instytucjami finansowymi przy innowacyjnych projektach i dzięki czemu wszyscy nieustannie rozwijamy swoje kompetencje
  • Gwarantujemy możliwość szerokiego rozwoju merytorycznego (mamy dostęp do szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych)
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro
  • 90% naszych pracowników poleciłoby Allegro jako świetne miejsce pracy
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie - pomóż nam budować największy e-commerce w Polsce! :)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz
  • Zajęcia języka angielskiego

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach finansowych, w szczególności w tematach związanych z AML
  • Posiadają wiedzę merytoryczną w zakresie działalności instytucji płatniczych, w szczególności z zakresu zarządzania ryzykiem i compliance
  • Posiadają doświadczenie współpracy z organami nadzoru, w szczególności KNF, GIIF
  • Bardzo dobrze znają regulacje o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
  • Posiadają umiejętność analizowania zjawisk i zmian oraz wyciągania wniosków i przygotowywania samodzielnych rekomendacji
  • Cechują się skrupulatnością i nastawieniem na detal
  • Posługują się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację biznesową
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie PCI DSS, CobIT, SOX,

Prześlij nam swoje CV i dołącz do Allegro! :)