Data Analyst - Intern

  • Staż

Opis stanowiska

Poszukujemy stażystów, którzy:

  • Znają SQL.

  • Znają podstawy statystyki.

  • Potrafią analitycznie myśleć (potrafią zidentyfikować problem, zauważyć braki i błędy w danych, potrafią szukać ich źródła).

  • Lubią i potrafią dzielić się wynikami swojej pracy w sposób zrozumiały dla odbiorców.

  • Lubią łączyć kropki, żeby przekonać się czy tworzą one większą całość.

Na czym będzie polegał Twój staż?

  • Będziesz analizował/a duże zbiory danych (używając SQLa i/lub PySparka) w poszukiwaniu wiedzy o zachowaniach klientów w serwisie Allegro.

  • Będziesz uczestniczył/a w wypracowywaniu nowych rozwiązań dla klienta i sprawdzisz jak wpływają one na doświadczenie użytkownika Allegro (korzystając np. z testów A/B).

  • Będziesz dzielił/a się wnioskami ze swoich analiz z resztą zespołu odpowiedzialnego za rozwój platformy (m.in. Projektantami czy Badaczami UX).

Dlaczego warto pracować z nami?

  • Jako zespół pracujemy nad doskonaleniem ścieżki zakupowej klienta Allegro.

  • Bezustannie ulepszamy produkt jakim jest platforma Allegro i dopasowujemy go do potrzeb klientów.

  • Eksplorujemy przepastne dane o zachowaniach klientów, żeby móc poznać ich potrzeby.

  • Naszymi odkryciami dzielimy się z członkami interdyscyplinarnych zespołów (UX, Product Managerowie, Developerzy), których zadaniem jest projektowanie i wdrażanie pożądanych zmian na platformie.

  • Testujemy zmiany, analizujemy ich wpływ na działanie serwisu oraz rekomendujemy dalsze kroki.

  • Nasze analizy mają realny wpływ na wizję i strategię rozwoju Allegro.

  • Pracujemy z najnowszymi technologii i narzędziami (Hadoop, GCP, Python, PySpark, Druid, Tableau).

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji.

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy.

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole.

Wyślij swoje CV i rozpocznij staż!