Software Engineer - Intern

  • Kraków, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Poszukujemy stażystów, którzy:

  • Chcą być dumni z tego nad czym pracują.

  • Są otwarci na naukę, chętnie przyjmują uwagi i dzielą się własną wiedzą z innymi.

  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników.

  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę.

  • Chcą programować w Kotlinie/Scali/Javie.

  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”) i chcą cieszyć się z jej rezultatów.

Na czym będzie polegał staż ?

  • Będziesz włączony/a w prace developerskie różnych procesów integracyjnych realizowanych przez zespół.

  • Poznasz narzędzia niezbędne do codziennej pracy takie jak Stash/Jira, ale również takie, które stworzyliśmy na własne potrzeby.

  • Będziesz miał/a możliwość uczestniczenia w codziennych daily, zdobywania niezbędnej wiedzy oraz poszerzania swojego warsztatu o nowe doświadczenia.

Dlaczego warto pracować z nami:
  • Zespół zajmuje się bardzo ciekawą, cross obszarową inicjatywą. Stażystka/stażysta miałaby/miałby szansę naprawdę dobrze poznać sposób działania Allegro, a przy okazji jesteśmy bardzo zgranymi i sympatycznymi ludźmi :)

  • Korzystamy, zależnie od zespołów i potrzeb, z: najnowszych wersji Java (od 8 w górę), Scala, Kotlin, Groovy, Go, Python, Spring, Reactive Programming, Spark, Hadoop, Mesos, TensorFlow.

  • Mikroserwisy na serio (900+), skala na serio (60k+ rps na biznesowej szynie danych), Big Data (kilka petabajtów danych), Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie.

  • Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban (zależnie od zespołu), Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming.

  • Zespół IT liczy ponad 850 osób, które dotychczas dzieliły się wiedzą na wielu konferencjach, takich jak Devoxx, GeeCon, JavaZone, KotlinConf, Confitura, Agile By Example, MesosCon, Atmosphere oraz współtworzą bloga https://allegro.tech.

  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy.

  • Wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz mógł tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią.

  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie.

  • Autonomia technologiczna: wybierasz technologię która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych). Ty za nią potem odpowiadasz.

  • 10 tysięcy serwerów w dwóch DC.

  • Ponad 60 projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji.

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy.

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole.

Wyślij swoje CV i rozpocznij staż!

Filmy do obejrzenia