Business Intelligence Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Zaangażujesz się w doskonalenie i utrzymanie rozwiązań, które mają na celu monitorowanie oraz pomiar usług biznesowych IT

  • Będziesz utrzymać dashboard’y, monitorujące wydajność usług biznesowych IT

  • Będziesz analizował dane i przedstawiał rekomendacje usprawniające jakość świadczonych usług biznesowych

  • Zajmiesz się przygotowaniem i konsolidacją raportów dotyczących poziomu usług biznesowych IT

  • Zaprezentujesz przygotowane przez Ciebie raporty kluczowym odbiorcom usług i interesariuszom

  • Będziesz tworzył zapytania do baz danych

  • Opracujesz usprawnienia we współpracy z interesariuszami

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • IT Business Services to zespół blisko 100 specjalistów, na co dzień partnersko współpracujących z osobami ze wszystkich szczebli organizacji

  • Rocznie realizujemy około 50 projektów IT wspierających biznes Allegro

  • Wspieramy infrastrukturę IT biur Allegro i Ceneo w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Krakowie, Wrocławiu. Łącznie, obsługujemy blisko 2 tysiące pracowników

  • Dostarczamy użytkownikom ponad 100 usług opartych na wiodących, rynkowych technologiach, w tym:  Microsoft (Windows Server 2012\2016, SCCM, Active Directory, ADFS), VMware vSphere i Airwatch, Google Suite (Gmail, Drive, Hangouts, Google+, Vault),  Salesforce CRM, Genesys CX Platform, Oracle Fusion, SmartRecruiters, SAP, Cognos, Cisco, ServiceNow, Zoom, SLACK

  • Stale rozwijamy naszą flotę urządzeń opartą o Microsoft Windows 10 i Apple MacOS. Mamy jedną z największych flot opartych o MacOs w Polsce

  • W ramach usług wsparcia IT obsługujemy miesięcznie 4 tysięcy zgłoszeń supportowych

  • Aktywnie korzystamy z budżetu szkoleniowego. Jeśli chcesz się rozwijać - zawsze Ci w tym pomożemy

  • Preferujemy lekkie i dopasowane do potrzeb metody zarządzania. Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i siłę napędową naszego rozwoju

  • Infrastructure as a Code, czy continuous improvement to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o IT, opłacane przez nas

Szukamy osób, którzy:

  • Posiadają ~ 4 lata doświadczenia w obszarze analizy danych usług biznesowych

  • Bardzo dobrze znają SQL’a, pracowali na dużych wolumenach danych

  • Płynnie poruszają się w Excelu lub narzędziach ze środowiska Google Suite

  • Swobodnie poruszają się w środowisku analizowania pozyskanych danych oraz przedstawiania i rekomendowania własnych wniosków

  • Są świadomi wpływu poziomu usług oraz ich ewentualnych awarii na działalność całej organizacji

  • Skutecznie komunikują się z różnymi szczeblami uczestników danych projektów (osoby techniczne i nietechniczne, liderzy, kadra zarządzająca). Potrafią dostosowywać komunikat do różnego typu odbiorców

  • Bardzo dobrze znają język angielski (na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji oraz swobodnego porozumiewania się biznesowego)

  • Posiadają doświadczenie w tworzeniu KPIs

  • Mają zdolność do agregacji i tworzenia różnego rodzaju dokumentacji oraz raportów

  • Mile widziana znajomość ITIL’a

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!