KYC Team Leader

  • Poznań, Polska
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz odpowiedzialność za tworzenie procesów związanych z wdrożeniem procedur o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML),
  • Będziesz nadzorować terminowy i prawidłowy przebieg procesów oceny klienta i AML,
  • Zajmiesz się ścisłą współpracą z innymi zespołami w zakresie zgodności procesów z wymogami prawnymi w zakresie AML oraz bieżącym udzielaniem porad oraz konsultacji pracownikom,
  • Przejmiesz opiekę nad zespołem zajmującym się analizą i dokumentowaniem klientów oraz transakcji pod kątem przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu,
  • Będziesz odpowiedzialny za przygotowywanie zawiadomień oraz raportowanie transakcji podejrzanych,
  • Zajmiesz się opiniowaniem produktów oraz procedur - monitorowaniem oraz identyfikowaniem potencjalnych niezgodności i ryzyk,
  • Będziesz sporządzał raporty oceny ryzyka oraz raporty statystyczne dla celów sprawozdawczych,
  • Wesprzesz zespół w realizacji zadań w zakresie implementacji zmian wynikających z przepisów prawa oraz wsparcie w bieżącym monitorowaniu zgodności,
  • Będziesz współpracował z organami nadzoru przy czynnościach kontrolnych,
  • Weźmiesz odpowiedzialność za koordynowanie i raportowanie pracy zespołu,
  • Zajmiesz się przygotowaniem materiałów szkoleniowych oraz prowadzeniem szkoleń.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Allegro i nasz obszar to możliwość zdobycia unikalnego dla Polski doświadczenia w budowaniu usług płatniczych
  • Współpracujemy z wieloma czołowymi i nowoczesnymi instytucjami finansowymi przy innowacyjnych projektach i dzięki czemu wszyscy nieustannie rozwijamy swoje kompetencje
  • Gwarantujemy możliwość szerokiego rozwoju merytorycznego (mamy dostęp do szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych)
  • Jesteśmy firmą technologiczną i korzystamy z innowacyjnych narzędzi
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz
  • Zajęcia języka angielskiego

Szukamy osób, które:

  • Mają 5-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach finansowych, w szczególności w tematach związanych z AML
  • Mają 2-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zespołem
  • Bardzo dobrze znają regulacje o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
  • Posiadają umiejętność analizowania zjawisk i zmian oraz wyciągania wniosków i przygotowywania samodzielnych rekomendacji
  • Posiadają  zdolność szybkiego rozwiązywania problemów, zdolności analityczne, innowacyjność, samodzielność
  • Bardzo dobrze posługują się językiem angielskim umożliwiającym swobodną komunikację