Senior Data Analyst / Team Leader

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz koordynować działania zespołu analitycznego, który tworzy strategie i wyznacza kierunki działań w różnych miejscach organizacji
  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu biznesowych rozwiązań, a Twoje rekomendacje pomogą kształtować Allegro
  • Będziesz analizować duże zbiory danych w poszukiwaniu prawidłowości i zależności, które wpływają na kluczowe dla firmy obszary

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii
  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)
  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych
  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, GCP)
  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą na wielu technologicznych konferencjach

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas.

Szukamy osób, które:

  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące
  • Dobrze organizują pracę swoją i zespołu
  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie
  • Posiadają doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł
  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego (Data Studio, Tableau)
  • Znają bardzo dobrze SQL (Oracle, GCP, Spark) oraz mają doświadczenie w pracy z rozproszonymi systemami baz danych
  • Mile widziana znajomość Pythona

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!