European Affairs Specialist

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać praca?

Twoim zadaniem będzie wsparcie spółki w zwiększeniu obecności Allegro w Brukseli oraz udział w kształtowaniu stanowisk Allegro w ważnych dla spółki projektach i planach legislacyjnych w UE.

W ramach tych zadań będziesz zaangażowana/y w:

  • Monitorowanie i analizę unijnych inicjatyw legislacyjnych w zakresie związanym z szeroko rozumianą branżą e-commerce
  • Konsultowanie aktów prawnych w ramach spółki i przygotowywanie uwag i stanowisk spółki
  • Współpracę z krajowymi i unijnymi organizacjami przedsiębiorców/izbami handlowymi (korespondencja, udział w grupach roboczych i udział w przygotowaniu stanowisk tych organizacji z uwzględnieniem stanowiska Allegro)
  • Nawiązywanie i utrzymanie relacji z instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie legislacji unijnej
  • Koordynację współpracy z innymi firmami i partnerami zewnętrznymi w ww. zakresie
  • Kwestie administracyjne i organizacyjne związane z członkostwem w organizacjach przedsiębiorców i izbach handlowych
  • Organizowanie spotkań i wydarzeń, przygotowywanie materiałów towarzyszących związanych z unijną legislacją
  • Wsparcie w przygotowaniu i prowadzeniu kanałów mediów społecznościowych do celów Public & Regulatory Affairs

Lista zadań nie jest zamknięta. Możliwe jest przydzielenie innych zadań związanych z charakterem stanowiska.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Jesteśmy firmą technologiczną, korzystamy z wielu innowacyjnych narzędzi w naszej pracy m.in. Google Suite (Gmail, Drive, Hangouts, Google+, Vault), Microsoft, Oracle Fusion, SmartRecruiters, SAP (Fiori)
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro
  • 92% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 140 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Szukamy specjalistów, którzy:

  • Bardzo dobrze znają i na bieżąco śledzą debatę legislacyjną dotyczącą regulacji nowych technologii, gospodarki platform i ecommerce
  • Posiadają co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, w tym w środowisku międzynarodowym (staże lub praca w instytucjach unijnych)
  • Znają zasady procesu legislacyjnego w UE i otoczenie instytucjonalne
  • Znają najważniejsze akty prawne dotyczące działalności e-commerce i platform internetowych
  • Bardzo dobrze znają język angielski w mowie i piśmie. Mile widziane inne (francuski, niemiecki)
  • Mają bardzo dobre umiejętności komunikacyjnie i interpersonalne
  • Są gotowi na częste podróże służbowe za granicę
  • Szybko przyswajają nową tematykę, potrafią poszukiwać i syntetyzować  informacje
  • Potrafią koordynować wiele zadań na az, nadając im odpowiednie priorytety
  • Są samodzielni, kreatywni, potrafią myśleć krytycznie

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!