Senior IT Auditor

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz tworzyć i realizować roczny plan audytu w obszarze IT
  • Będziesz odpowiadać za powierzone audyty od planowania aż do przygotowania ostatecznego raportu, dzieląc się zadaniami z innymi członkami zespołu oraz wspierając ich swoim doświadczeniem
  • Wśród Twoich zadań znajdą się:
    • przeglądy procesów biznesowych oraz wspierających je systemów pod kątem ryzyk oraz skuteczności odpowiadających na nie kontroli aplikacyjnych
    • przeglądy procedur IT (np. rozwój oprogramowania, kontrola dostępu, monitoring) pod kątem skuteczności kontroli ITGC oraz ich wydajności
    • testy procedur cyber security oraz regularna współpraca z CSO i zespołami: IT governance (IT GOV), cyber defense & offense (CDOT) i computer security incident response (CSIRT)
    • doradztwo nt. ryzyk i kontroli w projektowaniu oraz optymalizacji produktów, poprzez efektywne wykorzystanie narzędzi IT
  • Będziesz blisko współpracować z Technologią i zespołami biznesowymi w zakresie wewnętrznych projektów doradczych oraz wdrażania zaleceń poaudytowych.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • W naszych audytach poznajemy badane obszary od podszewki, skupiamy się na rzeczywistych ryzykach i samodzielnie pozyskujemy dowody z systemów
  • Jesteśmy nastawieni na rozwój rozwiązań CAATs i continuous auditing, ograniczających powtarzalną pracę audytową i pozwalających nam skupić się na wnoszeniu wartości
  • Pozwalamy poznać z bliska, jak działa i z jakimi wyzwaniami mierzy się nowoczesne środowisko IT, którego integralną częścią jest chmura (podejście cloud native)
  • Dajemy możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań i efektywnego wykorzystania tego, co już istnieje. Narzędzia analityczne i programistyczne są u nas na wyciągnięcie ręki, więc jeśli tylko zechcesz, możesz zapomnieć o rzeźbieniu formułek w Excelu
  • Gwarantujemy szeroki rozwój merytoryczny i wzrost dopasowany do Twoich potrzeb:
    • szkolenia obejmujące kompetencje “miękkie” (m.in. design thinking) i “twarde” (np. narzędzia big data) oraz certyfikacje zawodowe z obszaru audytu wewnętrznego (CISA, CIA), jak i spoza niego (np. CISM, CISSP, COBIT)
    • swobodny dostęp do aktualnych technologii, pozwalający stosować i doskonalić w codziennej pracy umiejętności nabywane na szkoleniach
    • udział w konferencjach w roli słuchacza(ki) lub prelegenta(ki)
    • bezpośredni kontakt z wiodącymi ekspertami na polskim rynku - inżynierami Allegro.tech - w naszej codziennej pracy
    • zadania obejmujące przekrój całego biznesu Allegro i dające podstawy do dalszego rozwoju w dowolnym obszarze
    • turystyka zespołowa pozwalająca jeszcze bliżej poznać pracę naszej Technologii i naszego Biznesu
  • Jesteśmy elastyczni - pracujemy w metodykach zwinnych, a nasz ekosystem oparty jest na self-service'ach i własnych narzędziach usprawniających pracę - w Allegro nie pozwalamy biurokracji krępować naszej produktywności
  • 93% naszych pracowników rekomenduje nas jako świetne miejsce pracy
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia językowe

Szukamy osób, które:

  • Posiadają minimum 3 lata doświadczenia w audycie technologii informatycznych, w tym w prowadzeniu projektów audytowych
  • Potrafią samodzielnie identyfikować ryzyka w procesach biznesowych i na ich podstawie określać zakres systemów i narzędzi do objęcia audytem
  • Efektywnie korzystają z dokumentacji i szybko przyswajają nową wiedzę
  • Znają język SQL i potrafią samodzielnie identyfikować źródła danych do analizy (mile widziana znajomość narzędzi Big Data, np. Hive lub BigQuery oraz wizualizacji danych)
  • Mają doświadczenie w pracy z firmami technologicznymi - preferowane organizacje korzystające na dużą skalę z chmury i architektury mikrousługowej
  • Praktycznie znają procesy wytwarzania oprogramowania - preferowane metodyki zwinne
  • Dbają o kompletną, zrozumiałą i użyteczną dokumentację, przedkładając treść nad formę
  • Znają język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację biznesową w mowie i w piśmie
  • Potrafią formułować zwięzłe, precyzyjne i dostosowane do odbiorcy raporty, oddzielając fakty od opinii i przedstawiając kontekst biznesowy oraz techniczny prezentowanych obserwacji i rekomendacji

Miejsce pracy to Warszawa lub Poznań, jednakże oczekujemy od kandydata gotowości do wyjazdów służbowych do naszych lokalizacji w Polsce (Warszawa, Poznań, Toruń, Kraków, Wrocław) w wymiarze do 25% czasu pracy.

Prześlij nam swoje CV i dołącz do Allegro!