Product Manager - Big Data / Analytics

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Szukamy osoby na stanowisko Product Manager. Osoby z doświadczeniem w branży e-commerce lub pokrewnej, która jest gotowy do pracy bazującej na przetwarzaniu olbrzymiej ilości danych na potrzeby nowych narzędzi biznesowych. Osoba ta, będzie bardzo blisko współpracować z zespołem deweloperskim odpowiedzialnym za szeroko rozumiany Data Mining  - wnioskowanie na podstawie danych i generowanie podpowiedzi i statystyk zarówno dla sprzedających jak i naszych zespołów biznesowych. W całym projekcie planujemy dostarczyć narzędzia i funkcjonalności, jakich do tej pory na Allegro jeszcze nie było, a dane będą centralnym ich punktem.

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Definiowanie funkcjonalności - weźmiesz aktywny udział w definiowaniu nowych funkcjonalności oraz planowaniu rozwoju już istniejących rozwiązań
  • Wyznaczanie kierunku rozwoju - przeanalizujesz dostępne dane i na ich podstawie wyznaczysz kierunek rozwoju, zaplanujesz i będziesz monitorować prace nad udoskonalaniem narzędzi dostępnych dla naszych merchantów
  • Analiza rynku i konkurencji - prześledzisz trendy rynkowe i włączysz informacje płynące z zewnętrznych źródeł w budowanie strategii rozwoju produktu
  • Koordynacja współpracy - podejmiesz się bardzo ścisłej współpracy z innymi Product Managerami, zespołem developerów, analityków oraz UX Designerów
  • Negocjowanie wymagań - zmierzysz się z przekuwaniem celów biznesowych na specyfikacje funkcjonalne

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Weźmiesz udział w ambitnym projekcie, którego celem jest dalszy rozwój jakości doświadczenia sprzedażowego na Allegro, a Twoje decyzje oraz działania przełożą się na finalne efekty projektu
  • U nas znajdziesz autonomię, nowinki produktowe i technologiczne oraz wspaniałą atmosferę
  • Nauczysz się pracować przy projektach o dużej skali oraz znacznym poziomie złożoności
  • (kilkadziesiąt milionów użytkowników i ponad 100 milionów ofert)
  • Czeka Cię współpraca z kilkudziesięcioma najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin zaangażowanymi w ten projekt
  • Panuje u nas kultura wspierająca dzielenie się wiedzą, będziesz mógł/mogła uczyć się od innych i sam/a podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą
  • Pracujemy w jednej z najlepszych implementacji Scruma w Polsce
  • Continuous improvement to w Allegro rzeczywistość, a nie buzzword
  • W naszej pracy łączymy zamiłowanie do technologii oraz bezpośrednie zaangażowanie w budowanie produktu
  • Wciąż podwyższamy sobie poprzeczkę, więc przez cały czas będziesz się uczyć i rozwijać

Ze swojej strony oferujemy:

  • Pracę nad projektem, który ma realne przełożenie na działania podejmowane przez naszych sprzedawców, a tym samym na  sukces całego Allegro
  • Nowoczesne biuro w centrum Warszawy (przy rondzie ONZ) i narzędzia pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (w tym kupony na Allegro ;))
  • Dofinansowanie studiów podyplomowych, budżet szkoleniowy na udział w konferencjach i spotkaniach branżowych
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach opłacane przez nas
  • Uczestnictwo w specjalnych wydarzeniach wewnętrznych typu Allegro Tech Meeting (wewnętrzna konferencja techniczna na 500 osób: zobacz podsumowanie i prelekcje na kanale YouTube)

Szukamy osób, które:

  • Posiadają doświadczenie w zarządzaniu produktem w obszarze e-commerce albo innym, pokrewnym dla tego produktu
  • Rozumieją potencjał wynikający z przetwarzania dużych zbiorów danych i skali Allegro
  • Kochają liczby i określają priorytety w oparciu o dane i analizy
  • Potrafią zdefiniować produkt i scharakteryzować jego parametry
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • W działaniu wychodzą poza z góry narzucony schemat
  • Są samodzielne, decyzyjne i cenią sobie niezależność
  • Potrafią patrzeć na produkt oczami użytkowników
  • Dobrze posługują się językiem angielskim

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!