Software Tester

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Weźmiesz udział w licznych i ambitnych projektach z obszaru systemów Communication & Collaboration realizowanych dla Allegro oraz spółek z grupy kapitałowej.

  • Samodzielnie zaplanujesz i przeprowadzisz testy funkcjonalne systemów tworzonych przez firmy zewnętrzne jak i aplikacji budowanych wewnątrz zespołu.

  • Weźmiesz udział w testach eksploracyjnych systemów.

  • Będziesz zarządzał wieloma środowiskami testowymi.

  • Weźmiesz udział w tworzeniu specyfikacji funkcjonalnej, ocenach i analizach systemów IT dostępnych na rynku.

  • Wesprzesz biznesowych właścicieli aplikacji walidując nowe funkcjonalności, nadzorując upgrade’y systemów.

  • Będziesz pisał testy automatyczne dla krytycznych funkcjonalności aplikacji.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dołączysz do Allegrowego IT Business Services - zespołu blisko 80 specjalistów, na co dzień partnersko współpracujących z osobami ze wszystkich szczebli organizacji

  • Jako IT Business Services wspieramy infrastrukturę IT biur Allegro w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Krakowie, Wrocławiu. Łącznie obsługujemy blisko 2 tysiące pracowników i dostarczamy użytkownikom ponad 100 usług opartych na wiodących, rynkowych technologiach

  • Jako tester będziesz czuwać nad jakością narzędzi używanych wewnątrz firmy, pracując zwinnie, testując manualnie i automatycznie

  • Na co dzień będziesz współpracować z Product Ownerami, projektantami i zespołem doświadczonych developerów

  • Będziesz miał wpływ na to, żeby w Allegro pracownicy mogli korzystać z optymalnego zestawu aplikacji narzędziowych, jak najbardziej dopasowanego do ich potrzeb

  • Rocznie ponad 100 inżynierów Allegro - w rolach uczestników i prelegentów - wyjeżdża na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA). Aktywnie korzystamy z budżetu szkoleniowego. Jeśli chcesz się rozwijać - zawsze Ci w tym pomożemy

  • Preferujemy lekkie i dopasowane do potrzeb metody zarządzania. Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i siłę napędową naszego rozwoju

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Realną możliwość rozwoju, nauki i mentoring ze strony doświadczonych inżynierów

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Posiadają doświadczenie w testowaniu aplikacji webowych (testy manualne i automatyczne - preferowany język Python)

  • Samodzielnie prowadzą testy funkcjonalne aplikacji i raportują wyniki

  • Posiadają umiejętności eksploracyjnego testowania systemów

  • Potrafią analizować wymagania użytkowników w zakresie systemów IT

  • Analizują i oceniają systemy IT w ramach POC

  • Bardzo dobrze znają narzędzia: Firebug, Selenium IDE, Selenium Webdriver

  • Mile widziana znajomość: Sublime, pyCharm, JIRA, GIT, Jenkins, Balsamiq Mockups (lub podobne), Mind Mapper (lub podobne)

  • Przejawiają inicjatywę i dynamikę w działaniu, potrafią priorytetyzować zadania

  • Bardzo dobrze posługują się językiem angielskim

  • Lubią pracować w zespole oraz cechują ich ponadprzeciętne zdolności komunikacyjne

  • Dodatkowym atutem będzie certyfikat ISTQB i znajomość ITIL

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!