Data Scientist - Search

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Twoim podstawowym zadaniem będzie analiza zachowań użytkowników i budowa wynikających z tych zachowań modeli machine learning, w oparciu o które rozwijamy wyszukiwarkę Allegro. W szczególności praca nad trafnością wyników wyszukiwania i podobnych produktów
  • Będziesz przetwarzał(a) dane i automatyzował(a) te przetwarzania przy użyciu Python, Scala, Spark, BigQuery, XGBoost, TensorFlow
  • Bezpośrednio współpracować będziesz z zespołami zarówno po części biznesowej jak i po stronie inżynierów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz miał/a możliwość bezpośredniego wpływu na to co komunikujemy naszym klientom
  • Będziesz miał/a dostęp do potężnych zbiorów danych i najnowszych technologii przetwarzania danych
  • Stosujemy narzędzia i technologie takie jak: Java, Scala, Python, Solr, Hive, Hadoop, GCP
  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych
  • Poprzez stronę główną Allegro docieramy do 14 milionów klientów dziennie
  • Tworzymy platformę e-commerce dla ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych
  • Dla około 80% internautów jesteśmy pierwszym wyborem zakupów w sieci
  • Nieustannie towarzyszy nam zmiana. Postrzegamy ją jako szansę i możliwość realnego wpływu na Allegro

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji
  • Możliwość udziału w konferencjach marketingowych i technologicznych
  • Dostęp do wielu wewnętrznych szkoleń z zakresu programowania i technologii
  • Dostęp do szkoleń online np. DataCamp, Coursera
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole oraz elastyczne godziny pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów biznesowych przy użyciu metod statystycznych i machine learningowych. Mile widziane praktyczne doświadczenie w pracy z przetwarzaniem języka naturalnego (NLP)
  • Posiadają minimum podstawowe doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych
  • Potrafią przetwarzać dane i tworzyć modele machine learning w języku Python
  • Potrafią tworzyć wykresy/wizualizacje, które w prosty i intuicyjny sposób przedstawią wyniki analiz
  • Mają dużą chęć do nauki i rozwijania wiedzy
  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!