Corporate Development Senior Business Analyst (Allegro Smart!)

  • Pełny etat

Opis firmy

Allegro Smart! jest jednym z najbardziej złożonych i ekscytujących projektów w najnowszej historii Allegro. Chcemy by Allegro Smart! stał się największym w Polsce programem lojalnościowym opartym o model subskrypcyjny. W ciągu pierwszych miesięcy od startu usługi z Allegro Smart! skorzystało już wiele tysięcy klientów!

W związku ze złożonością projektu poszukujemy osoby, która wesprze ten strategiczny dla Allegro projekt i pomoże nam sprawić, że usługa stanie się jeszcze lepsza, jeszcze większa i jeszcze bardziej ekonomiczna.

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Zlecisz stosowne analizy i przeanalizujesz dane dostarczane przez Data Analyst’ów w celu wyciągania wniosków oraz budowania rekomendacji działań dla menedżerów z poziomu Senior/Exec Team
  • Będziesz wspierać bezpośrednio lidera Programu Smart! i zespół operacyjny dostarczając analiz biznesowych, operacyjnych i rynkowych, które staną się bazą dla decyzji dotyczących rozwoju produktu Allegro Smart! i działań wdrożeniowych
  • Przeprowadzisz analizy efektywności produktu sprawdzając realizację założeń i drivery modelu biznesowego projektu takie jak pozyskanie nowych klientów, stopień ich utrzymania, wzrost zaangażowania klienta, optymalizację nasycenia segmentami użytkowników, jakość i efektywność kosztową współpracy z partnerami etc.
  • Zlecisz i/lub przeprowadzisz badania rynkowe (market research) i analizy mające na celu identyfikację lub przygotowanie business case’u związanego z rozszerzeniem oferty Allegro Smart!
  • Będziesz monitorować jakość oferty logistycznej przeznaczonej dla klientów Allegro Smart! a także przeprowadzisz analizy mające na celu identyfikację obszarów najbardziej krytycznych dla Delivery Experience użytkowników
  • Będziesz prowadzić regularne badania rynkowe (market research), budować benchmarki i monitorować wyniki konkurencyjnych programów lojalnościowych o zasięgu regionalnym i globalnym
  • Wspomożesz proces opracowywania cyklicznych raportów/materiałów/business case’ów dla zespołu zarządzającego i rady nadzorczej Allegro dotyczących aktualnych wyników programu, proponowanych działań, rozwiązań oraz ich roadmapy
  • Będziesz brać udział w przeprowadzaniu złożonych analiz biznesowych i przygotowywaniu business case’ów w związku z innymi potencjalnymi projektami strategicznymi i akwizycyjnymi prowadzonymi przez zespół Coroprate Development (w tym projekty typu M&A)

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dołączysz do zespołu Corporate Development (Smart! i Delivery Experience), grona wysoko wykwalifikowanych osób, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym w różnych obszarach (logistyka, consulting, bankowość inwestycyjna, działy strategii)
  • Będziesz uczestniczyć w najważniejszych inicjatywach strategicznych dla Allegro w tym przede wszystkim w zakresierozwoju produktu Allegro Smart!
  • Będziesz mieć szansę na wykazanie się kreatywnością, wsparciem strategicznych decyzji i zdobyciem unikalnych doświadczeń w prestiżowym projekcie biznesowym o ponadprzeciętnym zasięgu
  • Czeka Cię współpraca z osobami na wysokim szczeblu organizacji – Senior/Exec Team
  • Będziesz korzystać z nowoczesnych narzędzi i systemów pracy
  • Dzięki swoim działaniom pomożesz sprzedającym w prowadzeniu ich biznesu na Allegro i kupującym w dokonywaniu wygodnych i bezproblemowych zakupów

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy, a jednocześnie stabilność dojrzałej organizacji
  • Możliwość nauki na żywym organizmie o wielkiej skali i wpływ na rynek handlu w Polsce
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole, z ekspozycją na zespół zarządzający i radę nadzorczą spółki
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Szukamy specjalistów, którzy:

  • Biegle posługują się pakietem MS Office, szczególnie Excel, Access, PowerPoint i Excel. Mile widziane doświadczenie z SQL
  • Potrafią analizować i strukturyzować dane oraz prezentować je odpowiednio do różnych grup odbiorców
  • Doświadczenie w przygotowywaniu modeli finansowych oraz doświadczenie zdobyte podczas pracy lub praktyk Consultingu, oraz Działach Strategii będzie dodatkowym atutem
  • Podstawowa znajomość programu Tableau Server/Reader jest mile widziana
  • Są samodzielne w działaniu i zdeterminowane do rozwiązywania napotkanych problemów
  • Potrafią wnioskować na podstawie ograniczonych informacji, identyfikując kluczowe zagadnienia
  • Mają nastawienie prozespołowe i potrafią efektywnie współpracować z innymi działami
  • Charakteryzują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w rozwiązywanie złożonych zadań logicznych, chęcią proponowania rozwiązań na podstawie zebranych danych i analiz

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!